Öne Çıkanlar Gıda çiftçi şiddetli yağış eğitim trakya

Bu haber kez okundu.

Antalya, 2016 EXPO kutlamalarını Paris'ten başlattı
2016 yılında düzenlenecek Botanik EXPO’nun bayrağını Paris’de kaldıran Antalya, kutlamaları Fransa'nın başkentinden başlattı.

Türkiye’de düzenlenecek uluslararası organizasyonların içinde en büyüklerinden biri olacak 2016 EXPO için artık geri sayım başladı. Antalya'dan Tarım ve Gıda Bakanı Mehdi Eker başkanlığında geniş bir ekiple Paris’e çıkarma yapan ekip, 2016’da EXPO’yu Türkiye’ye getirecek olmanın mutluluğunu düzenlenen geceyle yaşadı.

Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ve eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın yanı sıra Antalya EXPO ekibi ve birçok davetli gecede hazır bulundu.

2020 EXPO adaylığı için Paris’te yabancı delegelere sunum yapan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım başkanlığındaki İzmir ekibi de geceye iştirak etti.

2016 Botanik EXPO’nun kazanılmasında emeği olanlara tebrik plaketinin verildiği gecede konuşan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "Antalya bayrağı devraldı. Marotunu başarıyla tamamladı. Şimdi maraton sırası İzmir’de. İzmir'in de 2020 EXPO ipini başarıyla göğüsleyeceğine inanıyorum." dedi

Tarım ve Gıda Bakanı Mehdi Eker de, "Bugün sadece Antalya için değil Türkiye için önemli bir gün. Çünkü bugün 160 yıllık tarihi geçmişi olan EXPO geleneğinde Türkiye Cumhuriyeti evsahibi olmak için bayrak kaldırdı." diye konuştu.

Organizasyonun öneminden bahseden Deniz Baykal da "Antalya bir kez daha Türkiye’de öncü bir şehir olarak ilk kez bir EXPO düzenleme noktasında olduğunu dünyaya kabul ettirmiştir." açıklamasında bulundu.

Antalya’nın 2016 EXPO yolculuğunun slayt gösterisi eşliğinde anlatıldığı gecenin sonunda Türk ve Fransız müziğinden örnekler sunan müzik gösterisi yapıldı.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı