Öne Çıkanlar fakıbaba vairo badem çeşidi Gıda hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

Antalya’da Düzenlenecek “Dünya Botanik Expo”Su Kapsamında Yapılacak Çalışmalar Belirlendi
Dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olarak kabul edilen “Dünya Botanik Expo”su 2016 yılında “EXPO 2016 Antalya” adıyla Türkiye’de yapılacak. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bu kapsamda kentte yapılacak çalışmaların planlanması amacıyla çalışmalarına başladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, koordinasyonunu Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yürüttüğü ve Nisan-Eylül ayları arasında Antalya’da gerçekleştirilecek olan “Çiçek ve Çocuk” temalı “EXPO 2016 Antalya” botanik sergisi ile ilgili olarak istişare toplantısı gerçekleştirildi.
Expo 2016 Antalya Kanunu yürürlüğe girene kadar yürütülecek olan çalışmaların planlanması amacıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın koordinasyonunda yapılan istişare toplantısı, Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve yerelden ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının katılımları ile gerçekleşti.

Başkanlığını Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Erdal Celal Sumaytaoğlu’nun yaptığı toplantıda, “EXPO 2016 Antalya Kanunu” çıkarılıncaya kadar geçecek süre zarfında çalışmaların planlaması amacıyla ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından öncelikli olarak yürütülecek çalışmaların tespiti için bir araya gelindiği ifade edildi.
Toplantıda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca EXPO 2016 Antalya’nın gerçekleştirileceği alana ilişkin planlama çalışmalarının Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılması kararı alındı.

Ayrıca EXPO alanının planlanmasıyla ilgili olarak elektrik, su, kanalizasyon, ulaşım ihtiyacı ve diğer çalışmalar kapsamında yapılması gerekli hususlar ve EXPO 2016 Antalya Kanunu kapsamında çıkarılması planlanan yönetmelik taslağı çalışmalarının yapılması için takvim belirlendi.

ANKA Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı