Öne Çıkanlar fakıbaba tarım ve orman bakanlığı muğlada yağmur badem fidanı ilaç zehirlenmesi

Bu haber kez okundu.

Bakanlık, bilinçli tüketim için çocukları eğitiyor
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, sağlıklı beslenme, organik gıda ve iyi tarım ürünleri konusunda bilinçlendirme amacıyla çocukları eğitiyor. Bakanlık dünyada doğanın hızla kirletildiği bir dönemde, gelecek nesillerin daha bilinçli olması amacıyla başlattığı Tarım Çocuk Kampı'ndan sonra çocuk ve tarım adlı internet sitesini hizmete açtı. Kendi alanında bir ilk olma özeliğine sahip olan site, bilgiyi eğlenceli bir hale getirerek sunuyor. Bakanlık, internet sitesinin ana sayfasından giriş yapılabilen portala www.tarimcocuk.gov.tr adresinden de ulaşılabiliyor.

Çocuklara organik gıdanın öneminin anlatıldığı web sitesinde, konularına göre yapılan renkli çizimler çocukların duygu dünyasına hitap ediyor. Portalda, oyundan boyamaya kadar çocuklara yönelik pek çok etkinlik bulunuyor. Bakanlık, internet ortamında oluşturduğu bu renkli platform aracılığıyla, çocukların tarıma olan ilgisini artırmayı ve bilgilerini geliştirmeyi hedefliyor. Tarıma eğlenceli bir bakış açısının kazandırıldığı sitede yer alan oyun, boyama, bulmaca, haber, video gibi aktiviteler ile çocuklara, tarım ve tarımla ilişkili konularda kendilerini geliştirme fırsatı sunuluyor. Hem öğretmenlerin hem de öğrencilerin doğa eğitimi alabileceği sitede ekimden dikime tarım ve doğayla ilgili birçok bilgi bulunuyor.

Videolarla da desteklenen sitede 'izleyelim öğrenelim', 'boyama yapalım' gibi kategorilerde çocukların anlayabileceği bir dille çok sayıda konu anlatılıyor. 'Oynamaya başla, doğayı keşfet, yap öğren, oku öğren, izle öğren' gibi başlıklarda çocuklara doğanın korunmasına ilişkin hayati öneme sahip bilgiler sunuluyor. Örneğin videolarda ekmeğin yapımı, küresel ısınmanın tehlikeleri tek tek anlatılıyor. 'Tarım nedir, tarım ve biz, sağlıklı yaşam, çocuk tarım kampı' bölümlerinde ise çocukların bu konularda farkındalığının arttırılması amaçlanıyor. Çocukların meyve ve sebze yemeye teşvik edildiği sitede bu konuda da ayrıntılı bilgi veriliyor. Vitaminler tek tek sayılarak, yağda ve suda eriyen vitaminlere kadar birçok konuda detaylı bilgiler aktarılıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın müfredatına uyumlu olan Tarım Çocuk, öğretmenler için hazırlanan referans kitapla destekleniyor. Kitapta ekimden hasada kadar bütün süreçler anlatılıyor. Çocuklara yönelik olarak bakanlığın eğitim yayım ve yayınlar dairesi tarafından özel olarak hazırlanan çizimlerin yer aldığı sitede tarım-sanat konusunda da bilgi veriliyor. İnteraktif bir yapıda hazırlanan sitede ayrıca çocuklar için bilmece ve bulmacalara da yer veriliyor. Birbirinden ilginç oyunların da yer aldığı Tarım ve Çocuk’ta sütün faydaları da anlatılıyor. Sitenin ilgiyle karşılanması bekleniyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı