Öne Çıkanlar mikado kayısı muğlada yağmur chicago borsası ayçiçeği ığdır pamuğu

Bu haber kez okundu.

BİŞDER üyeleri, Avrupa Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na katıldı
Balkan İş dünyası Dayanışma Derneği (BİŞDER) üyeleri, dünyanın en büyük tarım ve hayvancılık fuarlarından EUROTİER’e katıldı.

KOSGEB desteği ile dernek yöneticisi ve üyelerinden oluşan 20 kişilik heyet, Almanya ve Hollanda’ya çıkarma yaptı. Dernek üyeleri, yılda 230 bin kişinin ziyaret ettiği hayvancılık ağırlıklı fuarın yanı sıra Hollanda’da bin büyük başlık hayvan yetiştiriciliği yapılan bir çiftliği ve peynir fabrikasını da ziyaret etti.

Avrupa’nın 2 önemli ülkesindeki iş adamlarıyla ikili görüşmeler gerçekleştiren heyet, dünyadaki tarım ve hayvancılık alanındaki gelişmeleri gözlemleme fırsatı buldu.

BİŞDER Tarım Komitesi Başkanı Beytullah Baykal, bu gibi gezilerin iş dünyasına yeni ufuk ve vizyon kazandırdığını söyledi. Türkiye’deki üretim şartları ile Avrupa’yı kıyaslama imkanı bulduklarını ifade eden Baykal, “Bazı konularda Avrupa’nın gerisinde olmadığımızı görmek bize mutluluk verdi.” şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı