Öne Çıkanlar teknoloji çit mazı fidanı dikimi çit mazı yetiştiriciliği Gıda Domuz vebası

Bu haber kez okundu.

Buğday Meydanı yenileniyor
Erzincan Belediyesi, şehrin en eski alışveriş mekanlarından biri olan Buğday Meydanı bölgesinde yenileme çalışmalarına başladı.
Geçtiğimiz yıl Buğday Meydanı esnafı ile bir araya gelen Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır ve belediye yöneticileri, burada yapılacak olan yenilikleri bölge esnafı ile görüşerek şekillendirmişti.

Ekim ayında başlayan çalışmalar ile Buğday Meydanı yavaş yavaş yeni şeklini almaya başladı. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Çakır, Buğday Meydanı’nın nostaljik yapısını koruyarak bu alanı Erzincan’a yakışır bir hale getirmek için çalıştıklarını söyledi.

Uzun süredir bu bölgede hummalı bir çalışma yürüttüklerini ve projenin detayları ortaya çıkmaya başladığını belirten Çakır, "Bölge esnafı, yürüttüğümüz çalışmalardan doğan sıkıntıları sağ olsunlar kabullendiler. Kendileri ile görüşerek bu çalışmaları başlattık. Bize sınırsız destek verdiler. Yıllardır ele alınmamış bir projeyi ele aldık. Burada çalışmaları 4 etapta yürütüyoruz. Birinci etapta çevre yerleşik esnaf için, orta pistleri kullanmadan, kendi işyerlerinin önlerini onlara yetecek hale getiriyoruz. Bunun için işyerleri önüne geniş kaldırımlar inşa ettik. İkinci etapta ortadaki dört pisti tek bir pist haline getiriyoruz. Üçüncü etapta bu pistin üzerini kapatacağız ve son olarak yol çalışmalarını tamamlayacağız. İşyerlerinin dış cephe yenileme işlerini de esnafımız gerçekleştirdiğinde bu alan gerçekten bir cazibe merkezi haline gelecek. Biz yürüttüğümüz her projede olduğu gibi bu projeyi de bölge esnafı ile projeden etkilenecek ve yararlanacak kişiler ile birlikte şekillendirdik. Şimdiden Erzincan’ımıza ve esnafımıza hayırlı olsun." dedi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,