Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi Gıda fakıbaba hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

Çavuşoğlu: Alanya bölgesine tarım meslek lisesi kazandıracağız
AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya bölgesine tarım meslek lisesi kazandıracaklarını söyledi.

        AKPM eski Başkanı Çavuşoğlu, Antalya’nın Alanya ilçesinde eğitim ve tarım bölgelerinde yapılmakta olan tesisleri ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurahman Arıcı ile birlikte ziyaret ve incelemelerini gerçekleştiren Çavuşoğlu, Konaklı, Payallar, Avsallar, Türkler beldelerinde yapımı devam eden okulları inceledi. Çavuşoğlu, 4+4+4 eğitim sistemi çerçevesinde tarım, sağlık ve spor gibi halkın ihtiyaç duyabileceği birçok alanda meslek liselerinin açılacağını ifade etti. Alanya bölgesine de tarım meslek lisesi açacaklarını belirten Çavuşoğlu, "Yakın bir zaman önce kamuoyunda 4+4+4 olarak bilinen seçmeli 12 yıllık eğitim yasasını kabul ettik. Bu çerçevede meslek liseleri ön plana çıkacak. Türkiye’de bu gün en çok ihtiyaç duyduğumuz meslek lisesi. Bu liselerden mezun olmuş kamuoyunda ara eleman diye bilinen konusunda uzmanlaşmış potansiyele ihtiyaç var. Bu yeni sistemde daha çok meslek liseleri açılacak. Tarım’dan sağlıktan spora kadar değişlik alanlarda halkın e çocuklarımızı tercihi doğrultunda Meslek Lisesi açılacak. Bölgemize tarım meslek lisesi kazandırmak için arkadaşlarımızla beraber çalışmalar başlatacağız." dedi.

        Alanya’nın beldelerinde hayırsever ve devlet tarafından yapımı devam eden ilköğretim, lise ve meslek liselerinde incelemelerde bulunan Çavuşoğlu, hayırsever vatandaşları çok sayıda anaokulu, ilköğretim, lise, Anadolu ve fen lisesi yaptırdığını kaydetti. Bölgeyi dolaşıp isimlerine bakıldığında okulların isimlerinin hayırsever isimleriyle dolu olduğunu gözlemlediğini belirten Çavuşoğlu, Alanya bölgesinde bu sene önemli okullar yaptıklarını söyledi. Ayşe Melehat Erkin İlköğretim okulunun kullanılmaz halde riskli olduğunu gördüklerini ifade eden Çavuşoğlu, Mahmutlarda 24 derslikli bir ilköğretim okulunu programa alarak yapımına başladıklarını belirtti. Avsallar’da Hacıkadiroğlu İlköğretim Okulunun eskimiş ve yetersiz olduğunu gördüklerini kaydeden Çavuşoğlu, bu okulun Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl programa alınarak ihalesinin yapıldığını söyledi. Payallar beldesinde bir hayırseverin başlattığı ancak imkanları yetemedi için tamamlayamadığı bir ilköğretim okuluna 500 bin lira kaynak aktararak bitmesini sağlayarak eğitime kazandırdıklarını kaydeden Çavuşoğlu, "Konaklı Beldesi'nde bir hayırsever aile sağlık meslek lisesi başlatmış ancak imkanları yetmeyince tamamlayamamış. Devlet olarak bize düşen görevde iyi niyetle başlamış bu yatırımı tamamlamaktır. Önümüzdeki yıl veya bu yılın ikinci yarısında programa alarak sağlık meslek lisesini bölgemize kazandıracağız." diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı