Öne Çıkanlar karaman il özel idare Gıda makam aracı naturel sızma zeytinyağı fiyatları bekir pakdemirli

Bu haber kez okundu.

CHPli Toprak'tan Su Kanunu Tasarısı'na Tepki
Toprak yaptığı yazılı açıklamada, "Hükümet her zaman olduğu gibi kapalı kapılar ardında bir tasarı hazırladığı gibi, şimdi de muhtemelen bir gecede bunu TBMM'ye getirip komisyon ve genel kuruldan çoğunluğuna dayanarak geçirecektir" dedi. Tasarıyla yeraltındaki durgun veya hareket halindeki sular, kaynak suyu, memba, çay, dere, nehir, ırmak, tabii ve suni Göller ile geçiş ve kıyı suları, özetle tüm su kaynaklarının 49 yıllığına devredilmesi, özelleştirilmesi, uluslararası veya yerli su işletmecilerine satılması, kullanım hakkının devrinin öngörüldüğünü belirten Toprak şunları kaydetti:

"Tüm topluma ait ülke su varlığının, böyle bir devre konu edilmesi düşünülemez. Su kaynaklarımızın akış, debi ve birikimleriyle, kendini yenileme ölçümlerini yapan Elektrik İşleri Etüd İdaresi'nin (EİEİ) kapatılması, bu alanda ciddi bir boşluk doğurmuştur. EİEİ'de mevcut, yılların deneyimi ve uzmanlığı bir günde yok edilmiştir. Şimdi tasarıda, bu konulardaki çalışmaların Bakanlık tarafından yapılacağı veya yaptırılacağı öngörülmektedir. Yani devlet EİEİ'nin yaptığı görev ve hizmetleri yerli ve yabancı şirketlerden parayla satın alacaktır.


HABER KAYNAĞI


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,