Öne Çıkanlar fakıbaba vairo badem çeşidi Gıda hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

Çiftçilere, meyve ağacı budama eğitimi verildi
Samsun’da, meyve bahçelerinde 2012 yılı için kış budaması eğitimi kapsamında, Salıpazarı, Bafra, Ondokuzmayıs, Çarşamba, Kavak, Havza ilçelerinde sorumlu teknik elemanlar tarafından meyve ağacı ve budama kursu verildi.
Üretim deseni ve üretim alanları dikkate alındığında Samsun'da 46 milyon 237 bin 907 adet verim çağında meyve ağacı bulunduğunu kaydeden Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, "Fidan dikimi ile birlikte en fazla ürünü elde etmek, ışık yönetimini sağlamak, amacıyla meyve ağaçlarının istenilen forma getirilmesi gerekir.” dedi.

Kadir Güven, “Meyve ağaçlarında budama; ürünün verimini ve zararlı hastalıklarla mücadeleyi kolaylaştırmak, dar açılı ve kuru dalları çıkarmak, meyve de peryodisiteyi engellemek amacıyla yapılır. İl özel idare bütçesi ve üretici imkanları ile tesis edilen meyve bahçelerinde 2012 yılı için kış budaması eğitimi Salıpazarı, Bafra, Ondokuzmayıs, Çarşamba, Kavak, Havza ilçelerinde konu sorumlusu teknik elemanlar ve il müdürlüğümüz meyvecilik biriminin katkıları gerçekleşmiştir.” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı