Öne Çıkanlar yüksek planlama kurulu begonvil fidanı mikado kayısı abelya ağacı fidanı veteriner hekimleri birliği

Bu haber kez okundu.

Çiftçilere profesyonel tarım için kitap dağıtıldı
SİVAS (CİHAN)- 3 bin 500 köye 350 bin kitap kampanyası kapsamında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Yayım Dairesi Başkanlığı'nca 100 farklı tarımsal konuda uzmanlara hazırlatılan çiftçi eğitim kitap setleri, Sivas köylerinde görev yapan personele dağıtıldı. Köylerde oluşturulacak kütüphanelerle sayesinde çiftçi daha bilinçli tarım yaparak verimi arttırabilecek.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İhsan Aslan, bilinçli bir tarım yapılarak hem verimin hem de gelirin arttırabilmesi için çiftçinin eğitilmesi gerektiğini söyledi. Bakanlığın Deniz Bank ile yürüttüğü kampanya çerçevesinde dağıtılan kitaplarla çiftçinin bilinçlenmesine imkan tanıdıklarını kaydeden Aslan, Sivas’ın tarım ve hayvancılık yoğun bir şehir olduğunu o nedenle bu kampanyaya daha fazla önem verdiklerini söyledi.

2009 yılında bin köye 100 bin kitap, 2011 yılı Ocak ayında 2 bin 500 köye 250 bin kitap kampanyası kapsamında 100 kitaptan oluşan 60 set kitapların dağıtımının yapıldığını kaydeden Aslan, "2011 yılında 3 bin 500 köye 350 bin kitap kampanyası kapsamında 24 set kitap dağıtımı yapıldı. İnsanın yaşaması için beslenmesi gerekir. Beslenmenin temeli ise tarımdır. Tarımda, doğru bilgiye ve gelişen tarıma çiftçilerin ayak uydura bilmeleri için hazırlanan bu kitap setleri Türk çiftçisine ve tarımına önemli katkı sağlayacaktır. Bu eğitim setleriyle de çiftçilerimiz tarımsal ve hayvansal yetiştiricilikte bilgiye ihtiyaç duydukları konulara rahatlıkla ulaşabileceklerdir." dedi.

Denizbank Sivas Şube Müdürü Cengiz Urtimur’da banka olarak Türkiye genelinde 600 şubeye ulaştıklarını ve tarım bankacılığı uygulamasıyla çiftçinin ayağına hizmet götürdüklerini dile getirdi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,