Öne Çıkanlar Gıda fakıbaba vairo badem çeşidi şiddetli yağış ağaç budaması

Bu haber kez okundu.

'Çiftçinin emeğine ve alın terine muhtacız'
Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu'nun kuruluş günü olan 14 Mayıs tarihinde kutlanan 'Dünya Çiftçiler Günü' nedeniyle Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven bir mesaj yayımladı.

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününü önemsediklerini belirten İl Müdürü Kadir Güven konunun önemine binaen yayınladığı mesajında, "En kısa ve dolambaçsız anlatımıyla çiftçi, toprağı ekerek geçimini sağlayan kimsedir. Daha zengin söylenişiyle ise ekmeğini taştan çıkaran, soframızdaki her lokmada imzası bulunan, Atatürk’ün ‘milletin efendisi’ tabirini hakkıyla taşıyan ve gerçekten de alın terine çok şey borçlu olduğumuz insandır. Dünya üzerinde milyonlarca insanın açlıkla mücadele ettiği küresel ısınmaya bağlı kuraklık, iklim değişiklikleri ve tüm dünyayı etkileyen ekonomik kriz açısından bakıldığında, çiftçinin emeğine ve alın terine ne kadar muhtaç olduğumuz her geçen gün kendini göstermektedir. Geniş coğrafyası ve aynı anda pek çok iklimi bünyesinde barındırması yönüyle ülkemiz; doğal kaynakları, jeopolitik önemi ve coğrafi konumuyla tarımsal üretimde çok önemli ve büyük bir potansiyele sahiptir. Dünya Çiftçiler Günü olan 14 Mayıs’ın, çiftçilerimizin her yönden gelişmesine olumlu katkılar sağlamaya vesile olacağı inancıyla tüm çiftçilerimizin bu anlamlı gününü en içten duygularla kutluyorum. Gününüz kutlu, ürününüz bol ve bereketli olsun." ifadelerine yer verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı