Öne Çıkanlar mikado kayısı jakaranda fidanı makam aracı tarım ve orman bakanlığı ilaç zehirlenmesi

Bu haber kez okundu.

Diyarbakır’da tarım ve hayvancılık fuarı açıldı
Diyarbakır’da 4. Ortadoğu Tarım Hayvancılık Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı açıldı. 4 gün boyunca açık kalacak fuara komşu ülkelerden çok sayıda katılımcının iştirak etmesi bekleniyor.

TÜYAP tarafından düzenlenen 4. Ortadoğu Tarım Hayvancılık Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı’nı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar birlikte açtı. Törene Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak , Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Hafize İpek, Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) Başkan Vekili Fazlı Özaltın ve Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Diyadin Gezer katıldı.

        Açılışta konuşan Bakan Mehdi Eker, fuarlar sayesinde son teknoloji ürünü cihazların üreticilerle buluştuğunu ifade etti. Fuara sadece Güneydoğu’dan değil, bütün bölgelerden ve Ortadoğu’dan da katılım olduğunu belirten Eker, 14 firmanın yatırım yapmak istediği Türkiye’nin ilk organize hayvancılık bölgesinin temelinin Diyarbakır’da atılacağını söyledi. Hükümetin açıkladığı yeni teşvik paketine değinen Bakan Eker, Cumhuriyet tarihinde sunulmayan imkanların seferber edildiğini kaydetti. Eker, teşvikte 6. bölgede bulunan Diyarbakır, Batman, Şanlıurfa, Mardin ve Hakkari’de çok sayıda yatırımın hayata geçeceğine inandığını söyledi. Eker, batıdaki işadamlarının 6. bölgeye yatırım yapmaları halinde belli oranda vergiden muaf olacağının altını çizdi. Konuşmaların ardından Bakan Mehdi Eker ve beraberindekiler, fuar alanında bulunun stantları gezdi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı