Öne Çıkanlar Gıda hayvancılık eğitim çiftçi trakya

Bu haber kez okundu.

Doç. Dr. Günaydın tarım politikaları açısından kooperatifçiliği anlattı
Dünya Kooperatifçiler Günü dolayısıyla İzmir'de Konak Belediyesi’nin düzenlediği, Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki konferansa İl Genel Meclisi Başkanı Serdar Değirmenci, Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm, CHP İzmir İl Başkanı Tacettin Bayır, Konak İlçe Başkanı Aytekin Tunus, İl Kadın Kolları Başkanı Nazan Çetin, Parlamenterler Birliği İzmir Şube Başkanı Metin Öney, TARİŞ Zeytinyağı Birliği Başkanı Cahit Çetin, sivil toplum kuruluşları yönetici ve temsilcileri, muhtarlar, üniversite öğrencileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Dünya tarım politikalarının, üretim ve tüketim dengesinin, sermayenin ne şekilde kullanıldığının tartışıldığı konferansta Doç. Dr. Günaydın, "Türkiye’de tarım desteklenmiyor, vergilendiriliyor. Tarım için bütçeden 6,5 milyon bir pay verip karşılığında tarımda kullanılan mazottan alınan vergilerle çiftçiden 8 milyon geri alınıyor. Üretenler cezalandırılırken aracılar ödüllendiriliyor. Böyle bir yapıda ise kooperatiflerin ayakta durması elbette güçleşecektir. Üretici, ürettiği fiyatın altında satmaya zorlanıyor. Genetiği değiştirilmiş ürünlerle tüketicinin sağlığıyla oynanıyor.” dedi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı