Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi fakıbaba Gıda hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

Dünya Bağ ve Şarap Kongresi'ni ülkemizde ilk kez gerçekleştireceğiz
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Gıda Mühendisliği Topluluğu'nca Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen ''Geleneksel Gıda Günleri''ne katılan Küçük, Türkiye'nin bağcılık açısından önemli bir ülke konumunda bulunduğunu bildirdi.

     Küçük, Türkiye'deki üzüm üretiminin dünya piyasasında önemli bir yere sahip olduğuna işaret ederek, ''1200 üzüm çeşidimiz var. Dünyada belki çok az ülkede bu kadar çok çeşit üzüm var ama bu 1200 çeşit içinden şaraplık çeşidimiz az. Fransa'da 200 çeşit üzüm varsa, neredeyse 190'ı şaraplık. Bizde öyle değil'' dedi.

     Son yıllarda Türkiye'de üretilen üzümlerden yapılan şarap çeşitlerinin de çeşitli ödüller aldığına dikkati çeken Küçük, ''Dünya Bağ ve Şarap Kongresi'ni ülkemizde ilk kez 18-22 Haziran tarihleri arasında gerçekleştireceğiz'' diye konuştu.

     Küçük, Türkiye'nin dünyada sofralık üzüm konusunda da önemli bir noktada olduğunu ifade ederek, ''Kuru üzümde ülkemiz dünya birincisi. Şaraplık tarafı az olunca sofralık ve pekmezlik kısım şaraplık kesimden daha fazla oluyor ama çok kaliteli şaraplarımız da var. Kalite olarak trend yükselmeye başladı'' şeklinde konuştu.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı