Öne Çıkanlar mikado kayısı muğlada yağmur ayçiçeği ilaç zehirlenmesi chicago borsası

Bu haber kez okundu.

Dünya Botanik Expo'sunun bayrağı Türkiye’de
Türkiye, dünyanın en önemli organizasyonlarından biri kabul edilen Dünya Botanik Expo'sunun bayrağını Hollanda'nın Venlo kentinde düzenlenen EXPO Floriade 2012 Botanik Sergisi'nin kapanış töreniyle devraldı.

Hollanda’nın Venlo kentinde düzenlenen kapanış töreninde, 2016’da gerçekleştirilecek olan Dünya Botanik EXPO'sunun bayrağı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı heyet başkanı Erdal Celal Sumaytaoğlu, Türkiye'nin Rotterdam Başkonsolosu Togan Oral ile AIPH Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Temsilcisi Osman Bağdatlıoğlu tarafından teslim alındı. Törende, EXPO Floriade 2012 kapsamında yapılan yarışmalarda Türkiye; 44 ülke arasında eğitim, eğlence, kültür ve sanat faaliyetleri kategorisinde (World Stage Show) Milli Gün kapsamındaki faaliyetleri ile birinci oldu. Ayrıca Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hollanda Kraliçesi Beatrix ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker tarafından açılan Türk bahçesi de Almanya ve Çin’den sonra en güzel üçüncü bahçe seçildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı heyet başkanı Erdal Celal Sumaytaoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, EXPO 2016'nın Antalya'da yapılacak olmasından dolayı büyük bir heyecan duyduklarını kaydetti. Bu heyecanı bütün Türkiye'ye de yaşatmak istediklerini anlatan Sumaytaoğlu, EXPO Antalya 2016 ile ilgili hazırlıkların da hızlı bir şekilde sürdüğünü bildirdi. Kanun tasarısının TBMM Genel Kurulu'nda ilk görüşülecek kanunlar arasında yer aldığını kaydeden Sumaytaoğlu, bir ay için de kanunun yasalaşmasını beklediklerini söyledi. Kanun yasalaştıktan sonra işlemlerin daha da hızlanacağını dile getiren Sumaytaoğlu, ''Kanun yasalaşmasa bile Bakanlık olarak Antalya ekibi ile işbirliği halinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kanun çıkar çıkmaz tüm prosedürler tamamlanmış olacak. En kısa sürede de EXPO Antalya 2016 ile ilgili proje yarışması düzenleyeceğiz ve eylem planımızı ortaya çıkaracağız.'' şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı