Öne Çıkanlar abelya ağacı fidanı tarım eğitim mikado kayısı sağanak yağış

Bu haber kez okundu.

Edremit’te 2012-2013 av sezonu açıldı
Balıkesir’in Edremit ilçesinde faaliyet gösteren Edremit Gümrük Avcılık ve Atıcılık Öğretim Gençlik Kulübü Derneği tarafından yeni sezonun açılması dolayısıyla avcılara yemek verildi.

        Tuzcumurat Mahallesi'ndeki kulüp binasında, üyeler ve vatandaşlar için hazırlanan hayır yemeğine Edremit Belediye Başkanı Tuncay Kılıç, belediye meclis üyeleri, daire amirleri ve çok sayıda avcı katıldı. Yeni av sezonunun kazasız belasız ve bol bereketli bir sezon olmasını dileyen Kulüp Başkanı Coşkun Taşkın, kurallara uyularak tabiata zarar vermeden avcılık yapılması gerektiğini vurguladı. Taşkın, avlanma kartı ve pulu olmadan avlanmanın yasak olduğunu hatırlatarak, "Avcı arkadaşlarımız, avlanma pullarını, avlanacakları bölgeye göre alsınlar. Aksi takdirde çok ağır cezaya maruz kalabilirler. Avlanma kartı ve pulu almadan kesinlikle avcılık yapmasınlar." dedi.

        Birinci grup kuşlar olarak adlandırılan Bıldırcın ve Üveyik avının 18 Ağustos 2012 Cumartesi günü açıldığı, diğer av hayvanı türlerinin ise 13 Ekim 2012 tarihinde avlanmasının serbest olacağı öğrenildi. Bütün av türlerini kapsayan yasağın ise 24 Şubat 2013’de başlayacağı vurgulandı. Avlanma limitlerinin ise Bıldırcın 10, Üveyik 8, Karatavuk 3, Keklik 2, Çil Keklik 2, Çulluk 4, Tavşan 1, Tahtalı 3, Ördek 6 ve Domuz 2 adet olarak açıklandı.

        Açılışta okunan Mevlid-i Şerif'in ardından, kulüp yönetimi tarafından hazırlanan pilav, nohut ve ayran ikramı yapıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı