Öne Çıkanlar Gıda teknoloji çiftçi biber yarışması Adilcevaz

Bu haber kez okundu.

EİT üyesi 10 ülkenin tarım bakanları Antalya’ya geliyor
Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) üyesi 10 ülkenin tarım bakanlarının kasım ayında Antalya’da düzenlenecek Anfaş Fresh Antalya Uluslararası Meyve, Sebze, Lojistik ve Teknolojileri Fuarı’na katılacağı bildirildi.

Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.(Anfaş)’den yapılan yazılı açıklamaya göre, bu yıl altıncısı düzenlenecek Anfaş Fresh Antalya Uluslararası Meyve, Sebze, Lojistik ve Teknolojileri Fuarı’nın Anfaş Fresh Antalya Uluslararası Meyve, Sebze , Lojistik ve Teknolojileri Fuarı’nın 15- 17 Kasım 2012 tarihleri arasında Antalya’da düzenleneceği duyuruldu. Geçen yıl 26 ülkeden 7 bin 500’ün üzerinde sektör profesyonelinin ziyaret ettiği fuarla ilgili açıklamada, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Nihat Pakdil’in Antalya Expo Center’ı ziyaret ederek incelemelerde bulunduğu bilgisine ver verildi.

Pakdil’in, EİT Gıda Güvenliği Bölgesel Programı 5. Bakanlar Toplantısı ve 2. Donörler Konferansı’nın Anfaş FreshAntalya Fuarı esnasında yapılacağı bilgisi verdiğine değinilen açıklamada, "Azerbeycan, İran, Kazakistan, Kırgızistan, Pakistan, Afganistan, Özbekistan, Tacikistan, Türkmenistan ve Türkiye tarım bakanları ve her ülkenin üst düzey bürokratları 15 Kasım’da Anfaş FreshAntalya Fuarı’nın açılış törenine katılacak ve fuarı gezerek katılımcı firmalarla temaslarda bulunacaklar. Fuarın ikinci günü düzenlenecek panelde ise bakanların beraberinde getirdikleri üst düzey bürokratlar katılımcı firmalarla buluşacak. Türk ürünlerinin standart ve izlenebilirliklerinin, iyi tarım uygulamalarının anlatılacağı panelde ülke temsilcileri ile stand açan firmalar tanışma fırsatı bulacaklar." denildi.

Açıklamada, Anfaş Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalık’ın şu değerlendirmesine de yer verildi. Değerlendirme şöyle: "EİT’e üye ülkeler kendi çabalarıyla bölgesel kalkınmaya ivme kazandırmak amacıyla işbirliği yapmaktadır. Anfaş FreshAntalya Fuarının yurtdışı ziyaretçi sayısı her geçen sene yükselmektedir ve bu sayede kurulan ticari bağlantılar Türk tarım sektörünün ihracat rakamlarının yükselmesine katkı sağlıyor."

10 ülkenin bakanlarının ve üst düzey bürokratlarının Antalya’ya gelecek olmasının farklı pazarlarda bağlantılar kurmak isteyen ve sebze - meyve ihracatı yapan Türk firmalar için büyük bir fırsat olduğunu söyleyen Çalık, sektör firmalarını Anfaş FreshAntalya Fuarı’na katılmaya davet etti.

Anfaş FreshAntalya Fuarı’na geçen yıl; Hollanda, Hindistan, İran, İsrail, İtalya, Azerbaycan, Bulgaristan, Hırvatistan, Macaristan, Mısır, İngiltere, Estonya, Almanya, Ürdün, Lübnan, Fas, Umman, Filipinler, Romanya, Rusya, Slovakya, Sudan, Suriye, Tunus, Ukrayna, Irak’tan 109 yabancı firma yetkilisi katılmış, 2 bin ikili iş görüşmesi gerçekleştirilmişti.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı