Öne Çıkanlar tarım ve orman bakanlığı tarım bakan yardımcısı akif özkaldı palmiye ağacı ayçiçeği zararlıları

Bu haber kez okundu.

Ekoloji İzmir 2013 fuarının hazırlıklarına hız verildi
İZFAŞ ve ETO işbirliğiyle düzenlenen fuara Uluslararası Organik Tarım Hareketleri Federasyonu (IFOAM), Ege İhracatçı Birlikleri, İzmir Ticaret Odası ve KOSGEB destek veriyor. Organik gıdanın yanısıra organik tekstil, organik temizlik, organik kozmetik, organik mobilya, organik dekorasyon, organik oyuncak ve kırtasiye ürünleri gibi sektörlerde sertifikalı üretim yapan firmalar katılacak.

Hazırlık çalışmalarına hız verildiğini belirten Genel Müdürü Vekili Örs, “Geçmiş fuarlarda işbirliği yaptığımız ETO ile fuarın koşullarını ve sürecini değerlendirmek için biraraya geldik. Ekoloji fuarımızın yol almasını istiyoruz. O yüzden bütün olanaklarımızı zorlayarak, Türkiye’nin tek organik ürünler fuarı olan Ekoloji İzmir’i çok daha iyi noktalara taşımaya çalışıyoruz.” dedi. Ekoloji İzmir'in şehre çok yakışan bir fuar olduğunu söyleyen Örs, bir sonraki aşamada sivil toplum kuruluşlarının ve akademisyenlerin de yer alacağı, daha geniş kapsamlı danışma kurulu toplantısı yapacaklarını açıkladı. ETO Başkanı Ertem ise, “Fuarla ilgili yapılacaklar konusunda bir strateji belirlenmesi gerektiğine inanıyorum. Danışma kurulu toplantısının düzenlenmiş olmasından ve dernek olarak fuara katkı koymaktan mutluyuz. Türkiye’de organik sektörünün başkenti İzmir; bu nedenle fuarın İzmir’de yapılıyor olmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. Sektöre ve fuara gereken desteği vermeye hazırız.” şeklinde konuştu.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı