Öne Çıkanlar e-fidancim tarım fuarı tarım paulownia ağacı fidanı Polonya

Bu haber kez okundu.

Ereğli'de çiftçi eğitim kurs ve seminerleri başlıyor
Tarımda, özellikle bitkisel ve hayvansal üretimde, kalite ve verim artışının kaçınılmaz olduğunu söyleyen Ereğli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Özkan Özgüven, bitkisel ve hayvansal üretim faaliyetlerinde bulunan vatandaşları düzenledikleri kurs ve seminerlere davet ediyor.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü'nün her yıl düzenlediği ve çiftçiler tarafından büyük ilgi gören eğitici kurs ve seminerler başlıyor. Başta Meyvecilik, Süt Sığırcılığı ve Arıcılık olmak üzere çeşitli konularda düzenlenecek olan kurs ve seminerlerde, üretimde kalite ve verimde yüksek rekolte için yeni teknik ve gelişmeler aktarılıyor.


"YÜKSEK KALİTE VE VERİM ANCAK DOĞRU EĞİTİM VE BİLGİ İLE OLUR"

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ziraat Yüksek Mühendisi Özkan Özgüven, “Malumu üzere Ereğli, tarım ve hayvancılık sektöründe bölgenin nabzını tutmakta, yeni yatırımları cezbetme noktasında son derece başarılı olmaktadır. Buna bağlı olarak her geçen gün tarımda yeniliklerin ve gelişmelerin yaşanması sonucunda üreticilerimiz bilgiye daha çok ihtiyaç duymakta. Bu bilgiyi her yıl olduğu gibi üreticilerimize ilçe müdürlüğümüz bünyesinde düzenlediğimiz eğitici-öğretici kurs ve seminerlerle vermeye devam ediyoruz. Doğru kişiler tarafından doğru bilgilendirilen ve eğitilen üreticilerimiz, bu sayede üretimde kaliteyi yakalayacak ve sonucunda sektörden yüksek rantabiliteyi elde edebilecektir. Bu yüzden özellikle başta kadın çiftçilerimiz olmak üzere bütün üreticilerimizin dikkatini bu kurs ve seminerlere çekmek istiyoruz. Bilhassa kadın çiftçilerimizi, bu sektörde daha etkin rol alabilmeleri için bu kurslara davet ediyoruz.” dedi.

    İlçe Müdürlüğü ziraat mühendisleri ve veteriner hekimleri tarafından verilecek kurslar, ilçe müdürlüğü toplantı salonunda ve köylerde düzenlenecek. Kurs ve seminerlere katılmak isteyen çiftçilerin müracaatları ilçe müdürlüğüne yapması gerekiyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,