Öne Çıkanlar e-fidancim tarım fuarı tarım paulownia ağacı fidanı Polonya

Bu haber kez okundu.

Erzurum çiftçisinin durumu Bursalı köylüleri üzdü
Bursa Köylerini Kalkındırma Derneği (Bursa KÖYDER) üyeleri Erzurum’u gezerek tarihi yerleri görme fırsatı buldu. Bursalı köylüler, Erzurum çiftçisinin ağır şartlar altında çiftçilik yaptığını dile getirdi.
Bursa KÖYDER, merkez ve köy muhtarlarına Erzurum gezisi düzenledi. Bursalı muhtarlara ev sahipliğini ise Erzurum Köylerini Kalkındırma Derneği (ERKÖYDER) yaptı. ERKÖYDER Başkanı Havuz Yavuz tarafından havalimanında karşılanan Bursalı muhtarlar, şehrin tarihi ve turistik yerlerini gezdi. Bursa KÖYDER Genel Sekreteri Hicabi Gök, Erzurum’un Türk tarihinde önemli yeri olduğunu belirterek, muhtarlara Erzurum’un güzelliklerini göstermek istediklerini belirtti. Gezide tarihi ve turistik yerlerle gururlandıklarını vurgulayan Gök, köy ziyaretlerinde ise üzüldüklerini dile getirdi. Erzurum köylerinin Bursa’daki köylere oranla çok geride olduğunu gözlemlediklerinin altını çizen Gök, çiftçilerin çok ağır şartlarda işlerini yaptıklarını ifade etti. Erzurum’da eskiye oranla tarımda makinalaşmanın arttığını ama bunun yeterli düzeyde olmadığını söyleyen Gök, çiftçinin bu konuda eğitimden geçirilmesinin şart olduğunu vurguladı.
Bu arada heyettekiler Erzurum gezisi sırasında Ulucami, Lalapaşa Camisi, Abdurrahman Gazi Türbesi, Kuyumcular Çarsı gibi tarihi yerleri gezerken, Özel Şifa Hastanesini’de ziyaret ederek yemek yediler. Heyettekiler, özellikle Hasankale lahanası ve patatesinin tadına hayran kaldıklarını vurguladı.
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,