Öne Çıkanlar Gıda teknoloji biber yarışması çiftçi sel madurları

Bu haber kez okundu.

ETB, gıda tarım ve hayvancılık toplantısına ev sahipliği yaptı
Erzurum Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü uzmanları, Ticaret Borsası'nda, 'Et ve Et ürünleri Üretim Tesisleri, İzinli Onay Belgesi' hakkında, Erzurum gıda sektöründeki işletme sahiplerini bilgilendirdi.

Erzurum Ticaret Borsası Konferans Salonu'nda gerçekleştiren bilgilendirme toplantısına, Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Hınıslıoğlu, Erzurum İl Gıda ,Tarım ve Hayvancılık Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, Et ve Balık kurulu Erzurum il Müdürü İsmail Atasever ile gıda sektörünün temsilcileri katıldı.

Et ve et ürünleri üretim tesislerinin , üretim, pazarlama ve sektördeki yeniliklerle ilgili çalışmalarının detaylarıyla anlatıldığı toplantıda söz alan Erzurum İl Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, et ve et ürünlerinin üretim ve pazarlama alanında gerçekleştirilen çalışmalarına yönelik hazırlanan programın Erzurum ilinde başarı ile uygulandığını, gıda sektörü yetkililerinin yoğun bir talep gösterdiği Et ve Et ürünleri üretim tesisleri uygulamasına istenilen kriterleri yerine getiren her kesimin başvurabileceğini belirtti.
Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Hınıslıoğlu ise değerlendirme toplantısın da yaptığı konuşmada, Rekabet edebilir ve inovasyona dayalı bir tarım ve hayvancılık politikası gerçekleştirilmesinin bölge ve ülke için gerekli olduğunu vurgulayarak, Türkiye de tarımsal sorunların çözülmesi halinde tarım ve hayvancılığın, ülkemiz için büyük bir potansiyel oluşturacağına dikkat çekti.

ETB Başkanı Hınıslıoğlu, tarım alanında 10 milyar dolarlık bir ihracat gerçekleştiren Türkiye'nin, yaptığı çalışmaları bir adım daha öteye götürerek, Cumhuriyetin 100. kuruluş yıldönümü 2023 hedeflerine kolaylıkla ulaşabileceğini kaydetti.

Et ve Et Ürünleri Üretim Tesisleri değerlendirme toplantına katılan katılımcılara, Erzurum il Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri tarafından çeşitli konularda bilgiler verildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı