Öne Çıkanlar teknoloji çit mazı fidanı dikimi çit mazı yetiştiriciliği Gıda can erik

Bu haber kez okundu.

Festival narenciye üreticisini umutlandırdı
Mersin Ziraat Odası Başkanı Cengiz Gökçel, bu yıl 2.’si yapılacak narenciye festivalinin üreticileri umutlandırdığını belirtti.

Gökçel narenciyenin Mersin’in en önemli markası olduğuna dikkat çekti. Festivalin marka olan narenciyenin tanıtımına katkı sunacağını vurgulayan Gökçel, büyüyerek devam etmesinin ise en büyük temennileri olduğunu kaydetti.

Mersin’in narenciyede ve tüm tarım alanında hedeflediği seviyeye gelmesini arzuladıklarını anlatan Gökçel, “Umarım Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Özdemir’in de vurguladığı “Ordu, Giresun için fındık neyse Mersin için narenciye odur” sözü yurt genelinde yankı bulur. Çünkü bu söz gerçeğin ta kendisidir. Mersin, yaş meyve ve sebze üreticiliğinde Türkiye’nin önde gelen illerinden biridir. Sadece üretim aşamasında değil, iç ve dış satımda da lider il konumundadır” ifadesini kullandı.

Üretim ve ihracat rakamlarını daima kamuoyuyla paylaştıklarını anlatan Gökçel şöyle devam etti: “Özellikle narenciye üretimi her geçen yıl artmakta ve ihracat rakamları da paralel eğilim göstermekte. Ziraat Odaları olarak, bu artışın kalıcı hale getirilmesi için özellikle üretim aşamasında önemli çalışmalar yürütüyoruz. Çiftçilerimizin bilgilendirilmesi, üretimin bilimsel yöntemlerle gerçekleştirilmesi, bu yolla üretimde kalite ve verimliliğin sağlanması için bir dizi eğitim çalışmamız var. İyi ve verimli tarım, büyük bir zincir gibidir. Biz, yürüttüğümüz eğitim çalışmalarıyla bu zincirin ilk halkasını sağlam ve güçlü kılmaya çalışıyoruz. Zincirin bir diğer büyük ve güçlü halkası da tanıtımdır. İşte bu anlamda Mersin Narenciye Festivali, tanıtım projelerinin en kıymetlilerinden biridir.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,