Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi kefir fakıbaba Gıda tarım

Bu haber kez okundu.

GAP'ın planlanan çalışmaları masaya yatırıldı
GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (GAP BKİ) koordinatörlüğünde yürütülen Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (GAP-TEYAP)’nin 2013 yılı faaliyet programının hazırlanması çalışmaları başladı. Sulamaya açılmış ve açılacak alanlarda çiftçi ve çiftçi örgütleri ile kurum ve kuruluşların kapasitelerinin artırılması amaçlanan projeyle ilgili GAP Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan toplantıya 30 sulama birliği başkanı katıldı.

        GAP Bölge Kalkınma İdaresi Bölge Müdürü Mehmet Açıkgöz’ün başkanlığında gerçekleşen toplantıda GAP bölgesinde faaliyet gösteren sulama birlik başkanlarına projenin tanıtımı, bugüne kadar yapılan faaliyetler, işletme bakım yönetimi ve yeni çıkan sulama birlikleri kanunu hakkında bilgi verildi. 2013 yılında da devam edecek projede yapılacak işbirliği ve ortak çalışma konuları görüşülerek, çeşitli konularda fikir alışverişinde bulunuldu.

        Toplantı sonunda 2013 yılı GAP-TEYAP proje programının hazırlanmasında sulama birlikleri ile işbirliği yapılamasının yanı sıra sulama birliklerinin bünyesinde çalıştırılacak tarım danışmanlarının Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi çerçevesinde eğitilmesi kararı alındı. Toplantının sonunda çiftçilere, tarım danışmanı tutmanın faydaları ile ilgili GAP-TEYAP tarafından hazırlanan bir film gösterildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı