Öne Çıkanlar mikado kayısı Gıda makam aracı ilaç zehirlenmesi şiddetli yağış

Bu haber kez okundu.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Çiftçilere 600 Bin Kitap Dağıtacak
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, TürkTraktör ile birlikte yürüttüğü proje 'Çiftçiler okuyor, ekinler büyüyor' çerçevesinde 600 bin kitap dağıtacak. Çiftçi Eğitim Seti 20 kitaptan oluşuyor. Kitap setinden 30 bin takım kitap, Türktraktör bayileri aracılığıyla çiftçilere dağıtılacak. Projeyle, üreticilerin daha az maliyetle daha yüksek kazanç elde etmeleri hedefleniyor.

Bakanlığın ve üniversitelerin uzman kadroları tarafından hazırlanan eğitim setinde buğday, ayçiçeği, çeltik, Mısır, pamuk, domates, patates, soğan, zeytin, bodur elma, kavun-karpuz ve yem bitkileri yetiştiriciliği, silaj yapımı tüm ayrıntılarıyla anlatılıyor. Koyunculuk ve süt sığırcılığı kitapları ile hayvancılığa ivme kazandırmayı hedefleyen proje ayrıca, 'Tarımsal sulama yöntemleri, tarım alet ve makineleri bakımı, tarım makineleri kazaları' kitapları ile de yeni tarım teknolojileri hakkında üreticiyi bilgilendiriliyor.

Özellikle küçük ve orta boy üretici esas alınarak hazırlanan kitaplarla, teknolojiye dayalı üretimi teşvik edici konulara ağırlık veriliyor. Ayrıca verilen bilgilerin yeterli, anlaşılır ve yeni gelişmeleri kapsayıcı özelliğiyle de çiftçilere kaynak olması bekleniyor. Projenin tanıtımı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker'in de katılımı ile 9 Aralık Cuma günü, Ankara'da Rixos Grand Otel'de yapılacak.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı