Öne Çıkanlar karaman il özel idare Gıda makam aracı naturel sızma zeytinyağı fiyatları ceviz bahçesi

Bu haber kez okundu.

GİMDER'den kivi eğitimi
Giresun Memur İşçi ve Köylü Eğitim Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (GİMDER) tarafından dernek üyesi çiftçilere kivi budama, seracılık ve ekoturizm konularında eğitim verildi.

Dernekten yapılan yazılı açıklamada, eğitim programı hakkında bilgiler verildi. Açıklamada, eğitim programına 15 çiftçinin katıldığı belirtilerek, "Önümüzdeki bahara hazırlık olması amacı ile kivi bahçelerinde budama ve sulama konularında pratik olarak öğretilmesi amacı ile İlyas Bayraktar'a ait yaklaşık 6 dekar kivi bahçesinde uygulama yapılmıştır. Seracılık ve kışlık sebze yetiştirilmesi konularında ise Ali Ayar’a ait 3 dekar kapalı sera alanı gezilerek uygulamalar hakkında bilgi alınmış ve Giresun'da sera alanlarının çoğaltılması konusu vurgulanmıştır. Bir günlük program kapsamında yapılan eğitim ve pratik çalışmanın son durağı ise Bulancak İnece Köyü Tarımsal Kalkınma Köyü olmuş, kooperatif başkanından ekoturizm projesinin uygulamaları hakkında bilgi alınmıştır.” denildi.

Derneğin devlet ile halk arasında köprü olmaya devam edeceğine işaret edilen açıklamada, “Sivil toplum kuruluşları bulunduğu ülkelerin lokomotifidir. Giresun ilinde de derneğimiz bu bilinçle çalışacaklarını sürdürmektedir” ifadelerine yer verildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,