Öne Çıkanlar mikado kayısı chicago borsası muğlada yağmur Gıda bakan yardımcısı akif özkaldı

Bu haber kez okundu.

Hayrünnisa Gül, Özçatalbaş'a diyabetle mücadeledeki katkısı için teşekkür etti

Bir çok internet sitesinde bilimsel makaleleri ve köşe yazıları yayınlanan ve bizim de köşe yazarımız olan Prof.Dr. Özçatalbaş, daha önce de Türkiye'deki ilköğretim okullarının girişinde niye yüksek basamaklar olduğunu tartıştığı ilgili yazısından ötürü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün danışmanı tarafından telefonla aranarak Cumhurbaşkanlığının yazarımızın konuya yönelik hassasiyeti için teşekkür edildiğini, belirtti. Özçatalbaş, yaptığı açıklamada, "Merdivensiz İlköğretim Okulu Kampanyası başlıklı yazımda; 'Türkiye'de ilköğretim okullarının girişinde niye yüksek basamaklar var. Çocuklar kendi boylarının birkaç kat yüksekliğindeki basamakları çıkmaya çalışırken ve inerken çok büyük risk alıyorlardı ve bu konuyu yazımda ele alarak, gelişmiş ülkelerde merdivenle çıkılan ilköğretim okulu bulamazsınız, diye devam etmiş, Milli Eğitim Bakanlığının konuyu ele almasının gerekliliğinden bahsetmiştim.

Özçatalbaş:"Diğer bir yazımda ise kentsel yayım kapsamında toplum sağlığına yönelik olarak çok önemli olan Şeker tüketimi, tatlandırıcılar ve diyabet konusunu ele almıştım. Sayın Hayrünnisa Gül yazımdaki içeriğe dikkat çekerek ve mesajlarımızı kendilerinin himayelerinde yürütülen Diyabetle Mücadele Projesinin amaçlarına hizmet ettiğini belirterek teşekkür mektubu göndermelerinden çok mutlu oldum." ifadelerini kullandı. Gül'ün gönderdiği mektupta Prof. Dr. Özçatalbaş'a hitaben, "Diyabetle mücadeleye katkı sağlayan değerli yazılarınız için teşekkür ediyor, projenin amacına ulaşması adına verdiğiniz katkıyı takdirle karşılıyoruz. Beslenme alışkanlıklarında yapılacak değişikliklerin diyabetle mücadelede ne kadar önemli olduğu konusunda toplumu bilgilendirmek için sizin gibi hocalarımıza ihtiyacımız var." ifadeleri yer alıyor.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı