Öne Çıkanlar makam aracı fındık fiyatları arttı can erik hasadı tarım fuarları abelya ağacı fidanı

Bu haber kez okundu.

Hem en güzel üzümü, hem üzüm güzelini seçtiler
Kent Tarihi Müzesi bahçesinde yapılan etkinliğe üzüm yetiştiricilerinin yanı sıra eski TBMM Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, TBMM İdari Amiri ve AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, Karabük Vali Vekili Abidin Uysal, HAK-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy katıldı.

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, şenlikte yaptığı konuşmada, Safranboluluların geçmişteki fiziki eserlerinin yanı sıra tarihi ürünlerine de sahip çıktığını belirterek, "Vatandaşların bu çalışmaları takdire şayandır. Tarım alanında ilerleme kaydetmektedirler. Diğer ilçelerimizde de seracılık hızla gelişiyor. Burada yaklaşık 20 üzüm sepeti var ve her birinin içinde değişik türde üzüm mevcut. Bu da üzümcülükte ne derece ilerlediğimizin göstergesidir. Ben emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi.

Etkinlikler kapsamında düzenlenen 22 yetiştiricinin katıldığı "En İyi Üzüm Yetiştiricisi" yarışmasında, üzümlere meyve güzelliği ve teknik konularda puanlar verildi. Safranbolu Çavuş Üzümü ile ilçede yetişen diğer çeşitler kategorisi olmak üzere yarışma iki kategoride yapıldı. "Çavuş üzümü" kategorisinde Çerçen köyünden Hasan Yaşaroğlu, "Standart Çeşit" kategorisinde iseYazköy'den Mustafa Gürleyik birinci oldu. İkinciliği ise Çavuş üzümü kategorisinde Yazıköy'den Recep Kartal, Standart'ta ise İncekaya köyünden Nadir Ergül aldı. Üçüncülüğü ise Çavuş üzümünde Yazıköy'den katılan Saadettin Gül, Standart da ise yine aynı köyden Adnan Akıllı üçüncü oldu.
Üzüm Güzeli yarışmasında da 7 genç kız arasından Nursemin Ergin birinci, Pınar Kande ikinci, Şevval Karamustafaoğlu üçüncü seçildi. Yarışmalara katılan yetiştirici ve güzellere çeşitli hediyeler verildi.

Etkinlik kaynatılan pekmezi Mehmet Ali Şahin ve Salim Uslu kepçelerle konuklara ikram etti.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,