Öne Çıkanlar teknoloji çit mazı fidanı dikimi çit mazı yetiştiriciliği can erik gelin duvağı fidanı

Bu haber kez okundu.

Kalecik Karası Festivali 17 Eylül’de Başlıyor
ANKARA (ANKA) - Festivalde birçok yerel sanatçının yanında Kutsi de 17 Eylül Cumartesi günü sahneye çıkacak. İki gün sürecek Festival sırasında konuklar, Kalecik Karası üzümünü ve bu üzümden üretilen şarapları da tatma fırsatı bulacak.

Kalecik Belediye Başkanı Nevzat Şahin yaptığı açıklamada Kalecik Karasının, Kalecik ilçesi sınırları içerisindeki yöresel koşullarda gösterdiği üstün performansı ile bugün ülkemizin en önemli kırmızı şaraplık üzüm çeşidi olduğunu belirterek, şöyle dedi:

“Kalecik Karası şarabı koyu kırmızı renklidir. Üzümü sulu olduğu için kolay içimli, kadifemsi ve aromalıdır. Aromatik olarak Kalecik’e özgü kiraz, kayısı muz çilek gibi meyvelerin ortak tadını damağınızda hissedersiniz ve bu size büyük bir keyif verir. Alkol ve asit oranının dengeleri iyi sağlandığından damak tadına en iyi hitap eden kırmızı şaraptır.”

Şahin yapılan araştırmalar özellikle kırmızı şarapların düzenli olarak içilmesi halinde (Günde 1-2 kadeh) kansere karşı doğal antioksidan özelliği nedeniyle tümör oluşumunu engellediği ve kansere karşı koruyucu özellik taşıdığını kanıtladığını söyleyerek şunları ifade etti:

“Kalecik Karası üzümünde bulunan resveratrol maddesinin yoğunluğu şaraba daha fazla yansımakta ve erkeklerde afrodizyak etkisi yaptığı gibi prostat kanseri riskini azaltmakta kalp hastalıklarının görülme olayında ciddi bir düşüş sağlamaktadır.”(ANKA)
(MU/ÖMR)Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,