Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi bekir pakdemirli can erik hasadı palmiye yetiştiriciliği kuraklık

Bu haber kez okundu.

Karaman'da Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden Çiftçilere Gece Eğitimi
Karaman(AA)- Karaman Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İsmail Uluad, çiftçilere yönelik gece eğitimi düzenlediklerini bildirdi.

Uluad, yaptığı yazılı açıklamada, ilk gece eğitimini merkeze bağlı Ekinözü köyünde yaptıklarını belirtti.

Çiftçilerin gün boyunca tarlada, bağ ve bahçesinde veya hayvancılıkla ilgili işlerde çalışmaları sebebiyle eğitim çalışmalarını daha çok geceleri düzenlediklerini ifade eden Uluad, şunları kaydetti:

"Çiftçilerimizin gerek bitkisel gerekse hayvansal konularda bilgi ve becerilerini artırmak, modern tarım ile ilgili yeni teknikleri öğretmek, yöreye uygun yeni ve alternatif ürün çeşitlerini çiftçilere tanıtmak amacıyla gece eğitimleri düzenledik. Bu şekilde çiftçilerimizin katılımı daha yüksek gerçekleşirken diğer taraftan eğitimler daha verimli geçmektedir. Hangi tarımsal konuda olursa olsun, çiftçilerimizin ihtiyaç duyduğu konularda eğitim vermeye hazırız. İl Müdürlüğümüzce 2011-2012 üretim sezonunda, İl Müdürlüğümüz yönetiminde görev alan arkadaşlarımız ile konunun uzmanları, çiftçilerimize gece eğitimlerinde bilgiler verecek. Gece eğitiminde, tarım, hayvan yetiştiriciliği, hayvan sağlığı, hayvan bakım ve beslemesi, hayvancılıkla ilgili desteklemeler ile bitkisel üretim ve desteklemeleri konularında şube müdürlerimiz ve uzmanlarımız hazır bulunacaklar. Bu sezonda en az 50 köyümüzde bu eğitimleri vereceğiz."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi