Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi teknoloji mazı fidanı çit mazı fidanı mikado kayısı fidanı

Bu haber kez okundu.

KASİAD, üyelerine tarımsal destekleri anlattı
Karaman Aktif Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD) üyelerine Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun (TKDK) çalışmaları ile ilgili bir seminer verdi.

KASİAD Toplantı salonunda yapılan seminere TKDK İl Koordinatörü Bahtiyar Çetin, TKDK Karaman il Koordinatörlüğü uzmanları ve ilde faaliyet gösteren 45 firma katıldı. Dernek Genel Sekreteri Faruk Özdemir, dernek olarak üye firmalarını çalıştıkları sektörlere göre yeni gelişmelerden haberdar etmeye çalıştıklarını, ilgili sektörün uzmanları ile buluşturduklarını belirterek amaçlarının ilin her anlamda potansiyelini değerlendirmesi olduğunu söyledi. Özdemir, Karaman’ın da içinde bulunduğu toplam 42 İlde 9. çağrı ilanına çıkan TKDK’nın 15 Şubat - 15 Mart tarihleri arasında projeleri kabul edeceğini, bu projeler için en az 5 bin, en fazla ise 3 milyon Euro’nun proje sahiplerine hibe edileceğine dikkatleri çekerek KASİAD olarak bu fırsatın en iyi şekilde değerlendirilmesini arzu ettiklerini söyledi.

KASİAD Üyesi Mehmet Doğan dernek olarak Karaman’ın yapılacak yatırımlarla gelişmesini önemsediklerini belirterek buna zemin hazırlayan TKDK çalışmaları hakkında bilgi almanın, konuya hakim olmanın ve fırsatı değerlendirmenin önemli olduğunu söyledi.

"AMACIMIZ SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMAYI SAĞLAMAK"

Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurulu (TKDK) İl Koordinatörü Bahtiyar Çetin, KASİAD Üyelerine yönelik düzenlenen seminerde Avrupa Birliği (AB) hibe fonlarını kullandırmaya yönelik oluşturulan kurumlarının amacının sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak olduğunu söyledi. Çetin, TKDK’nın, yüzde 75’i AB fonlarından olmak üzere, 5 bin ile 3 milyon Euro arasında yatırımlara hibe desteği verdiklerine dikkat çekerek, "Bu da yatırımcılarımıza büyük bir destek sağlayacak, ilin kalkınmasına da ciddi katkı yapacaktır. Bu konuyla ilgili olarak yetki devri alma sürecini bitiren kurumumuzda çeşitli alanlarda yakın bir zamanda 9. başvuru çağrı ilanına çıkılacaktır." dedi.

Seminer, TKDK Karaman il Koordinatörlüğü uzmanlarının sunumları ve katılımcıların sorularının cevaplandırılması ile sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,