Öne Çıkanlar yüksek planlama kurulu begonvil fidanı mikado kayısı abelya ağacı fidanı veteriner hekimleri birliği

Bu haber kez okundu.

Kocaeli'ye Modern Hal Binası
KOCAELİ (A.A)-  Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Zeki Aygün ve İlyas Şeker ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı'nın, yeni hal binası çalışmalarını aktarmak üzere Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'i ziyaret ettiği belirtilerek, Eker'in konuya olumlu yaklaştığı, Büyükşehir Belediyesinin tarımın gelişmesine yönelik katkılarından övgüyle söz ettiği ifade edildi.

Toplantıda kapasite olarak Kocaeli'ye yeterli olmayan, alan darlığı nedeniyle de genişletme çalışmaları yapılamayan İzmit 42 Evler mevkisindeki yaş sebze ve meyve halinin modern ve ihtiyaçları karşılayacak bir hale getirilmesinin kaçınılmaz olduğu vurgulandığı yer alan açıklama, şöyle devam etti:

"Bakanlıkta gerçekleşen görüşmede Kocaeli heyeti, yaşanan gelişmeleri Bakan Eker'e aktardı ve ihtiyaçları karşılamakta yetersiz kalan sebze ve meyve halinin, yeni bir yere taşınmasını gündeme getirdi. Eker, Büyükşehir Belediyesinin köylere ücretsiz veteriner ve ziraat mühendisi görevlendirmesinin yanı sıra köylerin gelişimine paralel olarak köye geri dönüşü sağlama yolunda attığı adımları da takdirle karşıladığını vurguladı. Kocaeli'ye yeni bir meyve ve sebze halinin kazandırılması projesi kapsamında bakanlığa ait Kullar yolu üzerindeki alan belirlendi. Kocaeli heyeti görüşmede Bakan Eker'e bu alanın Kocaeli'ye yeni ve modern bir meyve ve sebze hali yapılması için yeterli olduğu görüşünü iletti. Konuya olumlu yaklaşan Eker, yerin tahsisi konusunda bürokratlarına çalışma yapılması ve en kısa zamanda sonuçlandırılması talimatını verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,