Öne Çıkanlar tarım Gıda küçükbaş hayvan hibe acı biber ilaçlama uyarısı

Bu haber kez okundu.

Korkut'ta 6 Bin Fidan Toprakla Buluştu
Muş’un Korkut Ilçe Kaymakamlığı, Korkut Kümbet Yunus Emre Yatılı Bölge Ortaokulu’nun bulunduğu bölgeye 17 bin fidan dikim çalışmalarına başladı. Ilk günde 6 bin fidanın dikildiğini belirten Ilçe Kaymakamı Bekir Abacı, sonbaharda sulama göletinin etrafına 11 bin fidan diktiklerini söyledi.

Korkut Kaymakamlığı yeşillendirme çalışmalarına devam ediyor. Göreve geldiği günden itibaren ilçede ağaçlandırma seferberliği başlatan Ilçe Kaymakamı Bekir Abacı, ilçede bulunan ve daha önce yarı açık ceza evinden okula dönüştürülen Kümbet Yunus Emre Yatılı Bölge Ortaokulu’nun bulunduğu alana 17 bin fidan dikim çalışmalarının startını verdi. Bugün itibarı ile 6 bin fidan dikimi yapıldı. Fidan dikim çalışmasına Kaymakam Bekir Abacı başta olmak üzere Ilçe Milli Eğitim Müdürü Hanifi Çelik, Ilçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Alparslan Kenger, Ilçe Jandarma Komutanlığı personelleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, ilçe kamu kurumları yetkilileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

"HEM ÇEVREYI HEM DE ÇOCUKLARIMIZI KAZANMIŞ OLACAĞIZ"

Iki yıl içerisinde ilçede hedeflerinin 30 bin fidan olduğunu ifade eden Kaymakam Bekir Abacı, özellikle öğrencilerle fidan dikimini yaptıklarını ve öğrencilerle birlikte fidanların yetişeceğini söyledi. Muş Valiliği’nin her yıl bir milyon fidan hedefine katkıda bulunmaya gayret ettiklerini kaydeden Kaymakam Abacı, şunları söyledi: "Göreve başladığımızdan bu yana ilçemizde yapacağımız öncelikli hizmet olarak, birincisini eğitimi belirledik, ikincisi de çevre sorunlarına duyarlı bir gençlik yetiştirebilmek ve şu andaki sıkıntılarımıza deva olabilmesi için ağaçlandırmayı öncelik olarak aldık. Bu kapsamda geçen sonbaharda 11 bin fidan ekimi yaptık, göletin etrafına. Burada da fidanlarımız var ve öğrencilerimiz bu fidanlarla beraber yetişecek. Fidanlarımızı bugün toprakla buluşturuyoruz. 17 bin fidanı Kümbet Yunus Emre Yatılı Bölge Ortaokulunun bahçesine dikeceğiz. Valiliğimizin her yıl bir milyon fidan hedefine, biz de Korkut olarak yapmamız gereken tüm çalışmaları yapıyoruz. Bu kapsamda bu dönemde toplamda 30 bin fidan olacak. Önümüzdeki yıllarda da yine dikimlerimize devam edeceğiz. Tüm kamu kuruluşlarına, isteyen tüm vatandaşlarımıza bu fidanları ulaştırıp bizzat dikimini kendimiz yapıyoruz. Bugün bu işimizin anlamlı bir tarafı, tüm çocuklarımız da ağaçlandırma alanında. Hem çevreyi, hem de çocuklarımızı kazanmış oluyoruz."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,