Öne Çıkanlar tarım ve orman bakanlığı ayçiçeği zararlıları üretim abelya ağacı fidanı bakan yardımcısı akif özkaldı

Bu haber kez okundu.

Köylü kadınlar evlerinde turist ağırlayacak
Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Nusratlı köyünde, kadınlar, ev pansiyonculuğu eğitimi aldı. Sertifika da verilen köylüler, bundan sonra turistleri evlerinde ağırlayabilecek.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ayvacık Meslek Yüksekokulu ile Nusratlı Köyü Kültür Turizm ve Dayanışma Derneği, "Ev Pansiyonculuğu Yapma Eğitimi" projesini uygulamaya koydu. Kadınların evlerinde yerli ve yabancı turistleri ağırlayabilmesi için düzenlenen eğitimin ardından sertifika töreni düzenlendi. Törene Çanakkale Vali Yardımcısı Alper Gündüz, Kültür ve Turizm İl Müdürü Özcan Alarslan, Ayvacık Savcısı Serhat Bişkin, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Barın, Ayvacık Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Selçuk Berber, okulun personeli ve diğer vatandaşlar katıldı. Müdür Berber tarafından proje sonuçları ve daha sonraki planlamalarla ilgili bilgi verildi. Vali Yardımcısı Gündüz de projenin önemine değinerek, meslek yüksekokullarının bulundukları bölgelerde bu tür projelerle daha fazla etkili olabileceğini söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı