Öne Çıkanlar e-fidancim Veysel eroğlu çiftçi kadınlar besi sığırı yetiştiriciliği vairo badem çeşidi

Bu haber kez okundu.

Koyun yetiştiricileri, birliklerinin olağanüstü genel kurulunu protesto etti
Samsun’da Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği’nin Olağanüstü Genel Kurulu, üyeler tarafından protesto edildi. Birliğe asil üye olarak kabul edilmeyen bir grup üye, Tarım İl Müdürlüğü bahçesinde koç köpek getirerek eylem yaptı.
    Tarım İl Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda yapılan Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği’nin Olağanüstü Genel Kurul toplantısında bin 600 üyeden sadece 44’ünün asil üye olarak dikkate alınarak oy kullanması, bir grup birlik üyesinin tepkisine neden oldu.
Toplantıyı protesto eden birlik üyeleri, Tarım İl Müdürlüğü bahçesinde koç, koyun ve köpeklerle eylem yaptı. Koyun yetiştiricileri, birliğe asıl üye yapılmamaları nedeniyle hayvan yetiştiriciliği desteklerinden tam olarak yararlanamadıklarını söyledi.
    Eylemciler adına bir açıklama yapan Veteriner Hekim M. Selim Özaydın, “Başkan yönetim kurulunda yaptığı değişiklik ile üyelerin eleştirilerinden kurtulmak, hesap vermemek ve üyelerinden kaçmak için bugüne kadar oy kullanma hakkına sahip olan ve oy kullanan bin 500’e yakın üyenin oy kullanma haklarını ellerinden almıştır. Başkanın kendi akrabalarından oluşan üye yapılanmasına giderek oluşturduğu yandaş üyeler ile olağanüstü genel kurul kararı almış ve kanun nizam tanımaz bir şekilde olağanüstü kurulu yapmaktadır.” dedi.
    Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Aydoğan ise Tarım ve Gıda Bakanlığı'nın yaptığı yeni uygulamalar doğrultusunda hayvan kütük kayıtlarını yapan 44 üyenin asil üye olarak kabul edildiğini ve diğer üyelerin bu eksikleri gidermesi halinde onların da asil üyeliklerinin onaylanacağını söyledi.
    Yapılan Olağanüstü Genel Kurul'unun tüzük değişikliği nedeniyle zorunlu olarak yapılması gerektiğinden bunu gerçekleştirdiklerini belirten Ahmet Aydoğan, “Yaklaşık bin 600 üyemiz var. Üyelerimizin çoğunluğu durumu bildiği için toplantıya gelmedi fakat bazı üyelerimiz bilmelerine rağmen böyle bir eylemde bulundu.” iddiasında bulundu.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,