Öne Çıkanlar Gıda teknoloji çiftçi biber yarışması Adilcevaz

Bu haber kez okundu.

Kütahya'da “en güzel buzağı“ yarışması
Yarışmaya 2-6 aylık olan 90 buzağı katıldı. 3 kişilik jüri, podyuma çıkan buzağılara dış görünüş, temizlik, sağlıklı görünüm, ırk özelliği gösterip göstermediği, durum pozisyonu ve tırnak bakımı ile ilgili olarak, ilk eleme sonrası
finallere kalan 25 buzağıya 100 üzerinden puan verdi.
Yarışma öncesi bir konuşma yapan Kütahya Tarım İl Müdürü Mustafa Altuğ Atalay, "Biz, Kütahya çiftçinin verimli olması için elimizden gelen desteği veriyoruz. Ama bizim asıl isteğimiz; üreticimizin bu tür organizasyonlarda bizim yanımızda olmasıdır" dedi.
Yarışmada birinciliği, Mehmet Ali Çınar'a ait 4 aylık 'Fatoş' isimli buzağı eldi etti. Yarışmada ikinciliği Ahmet Demirel'e ait 5 aylık 'Elif' isimli buzağı, üçüncülüğü de Halil Yeşildağ'a ait 4 aylık 'Fatih' isimli buzağı aldı.
Çınar'a 3 bin TL olan birincilik ödülünü Kütahya Tarım İl Müdürü Mustafa Altuğ Atalay, Demirel'e ikincilik ödülü olan 2 bin TL'yi Ziraat Odası Başkanı Ömer Demirtaş ve Yeşildağ'a üçüncülük ödülü olan bin TL'yi de Kütahya Hayvancılık Kooperatifi Başkanı Yusuf Çalışkan takdim etti.
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı