Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi hayvancılık kefir çiftçi tarım

Bu haber kez okundu.

Mersin'deki gıda fuarına 135 firma katılıyor
Mersin 6’ncı Uluslararası Gıda, Gıda Teknolojisi ve Paketleme Fuarı Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun katıldığı törenle açıldı. 135 firmanın katılımıyla gerçekleştirilen fuarın 15 Nisan’a kadar açık kalacağı bildirildi.

Yenişehir Fuar Merkezi’nde düzenlenen törende konuşan Vali Güzeloğlu, Mersin’in her geçen gün uluslararası kimliği öne çıkaran, Türkiye’nin Doğu Akdeniz havzasında en önemli ticaret, liman ve uluslararası ilişkiler merkezi olarak açıkça belirginleşen bir kent olduğunu belirtti.

Mersin’in Türkiye’nin büyük yürüyüşüne katkı koyduğunu vurgulayan Güzeloğlu, “Tarım, hizmet sektörü, sanayi alanında Türkiye’de iddialı ve yegane kentlerinden birisi olan Mersin’i yönetirken ve kentimizi geleceğe taşırken ilimizin büyüklüğünü düşünüp bu büyüklüğün sorumluluğuyla hareket ediyoruz.” dedi.

Mersini yönetirken etkin bir yönetim sürecini hayata geçirdiklerini vurgulayan Güzeloğlu, "Tüm bu çalışmalar Mersin adına kazanç olduğu kadar ülkemizin gelişmesine de sağlanan kazanımlardır” dedi.

Mersin’in, gıda ve tarımsal üretim alanında Türkiye’nin en büyük üretici kenti olduğu 2011’de gerçekleştirdiği 3 milyar TL’lik tarımsal üretimle gözler önüne serildiğini ifade eden Güzeloğlu, şöyle devam etti: “Bu veriler çerçevesinde bugünkü fuar; tarımsal altyapının teknolojiyle buluşması, üretimin ulusal ve uluslararası pazarda yer almasının ve ürünlerin üretenden tüketiciye ulaştıran her kişi ve kuruma kazanç sağlayacak bir açılımın önemli bir tamamlayıcısıdır.”

Yeni teşvik paketindeki özel yatırımlara konu olan birçok katkının Mersin’i avantajlı bir yere taşıyacağına dikkat çeken Güzeloğlu, “Sektörel ve özel teşviklerin Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde (MTOSB) yapılacak yatırımlar ile TÜBİTAK destekli Ar-Ge projeleri ile yatırımcılara sunulacak. Sektörel işbirliğine dayalı teşviklerde Mersin, OSB altyapısıyla yatırım yapacak ve her kişiye 4’ncü bölgenin teşvik ve desteklerini sunacak kent olmanın yanında, Türkiye’nin en büyük 2’nci ticari liman merkezine bir kapı yakınlığında, altyapısıyla ve üretim zenginliği boyutuyla emsalsiz yatırım fırsatları sunmaktadır” şeklinde konuştu.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Şerafettin Aşut ise tarım ve gıda sektörünün birbirini tamamladığını söyledi. Aşut, Mersin’in bu anlamda tarım sektöründeki gücünü gıdaya da taşıyacağını kaydetti.

Konuşmaların ardından kurdele kesilirken Vali Güzeloğlu beraberindekilerle stantları gezerek sergilenen ürünleri inceledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı