Öne Çıkanlar tarım ve orman bakanlığı ayçiçeği zararlıları kredi borçları üretim lavanta

Bu haber kez okundu.

Ömss Tercih Kılavuzunda 'Endüstri Bitkileri' Mezunları Unutuldu
Devlet kadrolarındaki özürlü memur yerlerinin doldurulması amaçlı olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ve ösym tarafından yapılan ÖMSS'de tercihler başladı. Sınavdan sonra yayınlanan tercih kılavuzunun ön lisans bölümünde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın "ziraat teknikeri" unvanıyla istihdam edeceği alanlarda "Endüstri Bitkileri Yetiştirme ve Değerlendirme" mezunlarının tercih edebileceği hiçbir alanın olmaması, bu bölümden mezun olanları mağdur etti.

'TERCİH DÖNEMİ SONA ERMEDEN MAĞDURİYETİMİZ GİDERİLMELİ'

Bursa Uludağ Üniversitesi Endüstri Bitkileri Yetiştirme ve Değerlendirme Bölümü'nden "ziraat teknikeri" unvanıyla mezun olan S.C., ÖMSS tercih kılavuzunda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın başta tarla bitkileri, bahçe ziraatı, bitkisel üretim, bahçe tarımı, sebze üretimi besicilik, hayvan yetiştiriciliği, hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı olmak üzere bütün alanları yazılırken sadece kendi bölümlerinin, muhtemelen unutularak yazılmadığını söyledi. S.C., "Gıda. tarım ve hayvancılık alanlarında bütün bölümler yazılmış, sadece bizim bölümümüz yazılmamış. Tekniker unvanıyla bir tek alanı bile tercih edemiyoruz. Bu konuda başta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Fatma Şahin'den yardım istiyoruz. Tercih zamanı sona ermeden ösym gerekli düzeltmeyi yaparak ilan etmeli." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı