Öne Çıkanlar çit mazı fidanı dikimi çit mazı yetiştiriciliği teknoloji can erik gelin duvağı fidanı

Bu haber kez okundu.

Pazarlarda terazi denetimi
Ankara'nın Mamak ilçesinde Belediye'ye bağlı zabıta ekipleri, geçtiğimiz aylarda Mamak’taki semt pazarlarında gerçekleştirdiği ölçü ayar denetimini bu kez Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ekipleriyle birlikte gerçekleştirdi. İl Müdürlüğü ekiplerince Mamak’taki tüm pazarlarda bir hafta sürdürülen, terazilerin doğruluğu, mühürlerin sağlamlığı gibi ölçü ayar denetimi sonucunda, Mamak Zabıtası'nın gerçekleştirdiği bir önceki ölçü ayar denetimleri ile aynı sonuca varıldı.

Mamak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Bilim Sanayi Teknoloji İl Müdürlüğü ekipleri Mamak genelindeki tüm pazarlarda ölçü ayar denetimi gerçekleştirdi. Terazilerin doğruluğu, doğru tartıp tartmadığı, mühürlerinin var olup olmadığının denetlenmesinin ardından olumsuz bir durumla karşılaşılmadı. Senenin başından itibaren 586 adet elektronik ve keseli terazi kontrol eden ekiplerce, terazilerin 396’sı kullanıma uygun, 157 tanesi tamire sevk, 24 tanesi iptal ve 9 tanesi de Bilim Sanayi Teknoloji İl Müdürlüğü ekipleri tarafından kontrol edilmiş olarak belirlenen denetim sonuçları, bir kez daha kontrol edildi. Denetim sonunda geçtiğimiz aylarda Mamak Zabıtasınca gerçekleştirilen ölçü ayar denetimleri ile aynı sonuca varıldı.

Başkan Yardımcısı Mustafa Orhan, "Denetimler hem vatandaşın sağlığı hem de maddi açıdan haksızlığa uğramaması için çok önemli. Vatandaşların gerek sağlığı gerekse maddi zarara uğramaması adına hem hijyen hem de ölçü denetimlerini sürdürdüklerini belirten Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Orhan “ Pazarlarımızda, imalathanelerimizde hem hijyen hem de ölçü ayar denetimlerimiz sürdürülüyor. Denetimlerimizi bu kez Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ekipleriyle birlikte gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızın maddi açıdan zarara uğramaması ve sağlığı için çalışıyoruz." diye konuştu.
Orhan, vatandaşların da olumsuz bir durumda şikâyetlerini 550 70 79 numaralı telefonlara bildirmelerini istedi.

Terazilerin, 3516 sayılı kanun gereğince 2 yıllık periyodik bakımdan geçmesi gerekiyor. Vatandaşların da Ocak ve Şubat aylarında Zabıta Müdürlüğü Ölçü Ayarlar Müdürlüğü’ne beyan vermesi gerekiyor. Zabıta ekipleri de Mart ayından itibaren esnaf ve pazarları denetlemeye başlıyor.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,