Öne Çıkanlar makam aracı fındık fiyatları arttı can erik hasadı tarım fuarları abelya ağacı fidanı

Bu haber kez okundu.

Samsun’da Tarım Hayvancılık ve Zirai Donatım Fuarı açıldı
SAMSUN (CİHAN)- Sevgi Park Fuar Alanı’nda açılan, Samsun, Ordu, Sinop, Amasya, Tokat ve Çorum illerini kapsayan ve 7 bin metrekare kapalı alanda konuşlandırılan Samsun Tarım Hayvancılık ve Zirai Donatım Fuarı’nda, traktör ve ekipmanları, tarımsal gıda ve tarım ürünleri işleme teknolojileri, fidan, tohum, gübre, çiçek, organik tarım, sera, sulama aparatları, ziraat amaçlı ilaç ve ilaçlama sistemleri, su ürünleri teknolojisi ile hayvan yemleri ve ilaçların tanıtımının yapıldığı çok sayıda stand yer alıyor.

Açılışta konuşma yapan Samsun Vali Yardımcısı Mustafa Özer, “İlimiz Karadeniz’in iki önemli üretim merkezi olan Çarşamba ve Bafra ovalarının da içinde bulunduğu sahil kesimine de kısa bir mesafede bulunmaktadır. Karadeniz’in karşı kıyısındaki Rusya, Ukrayna gibi komşu ülkelerin geniş potansiyeline de hitap eden fuarın, ziyaretçilerine tarımsal üretim ve tüketimdeki gelişmeleri çok yakından görme olanağı vereceğini umuyorum” dedi. Özer, "Fuar, çitçilere, yerli ve yabancı tarım malzemeleri üreticilerine, tarım birliklerine, kooperatif yöneticileri ve üyelerine, kamu kuruluşlarına, ilgili sivil toplum kuruluşlarına, yerel yönetimlere, köy birliklerine, yabancı ülkelerin tarım ataşeliklerine, Türkiye pazarına girmek isteyen yabancı girişimcilere de katkı sağlayacaktır.” diye ifade etti.

Tarımsal faaliyetlerde elde edilen ürünlerin pazarda yer bulmasının en önemli ayağının tanıtım ve pazarlama olduğunu ve fuarlarında bu anlamda büyük önem arz ettiğini belirten İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kadir Güven, "Sektörün tüm paydaşlarının bir araya gelmesine olanak tanıyan fuarların, ilimizde düzenlenmesi ve her geçen yıl gelenekselleşmesi bu konuya olan inancımızı artırmakta, çabalarımıza ivme kazandırmaktadır” dedi. Güven, “Son yıllarda Samsun’daki gelişmelerin tarım sektöründe de yaşanması, bugüne kadar yapılan çalışmaların meyvesi olarak görülmektedir. Özellikle üretimde söz sahibi olduğumuz kışlık sebze konusunda ihracat imkanlarının geliştirilmesi noktasında fuarlarda kurulan bağlantıların sektöre katkı sağlayacağını ummaktayız." diye konuştu.

Konuşmaların ardından fuarın açılışı, Samsun Vali Yardımcısı Mustafa Özer, TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kadir Güven, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Kuran, AK Parti İl Başkanı Osman Çetinkaya ve tarımsal faaliyetle uğraşan şirket yetkilileri ve çiftçiler ile vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılışın ardından davetliler standları gezerken, fuarın 9 Ekim akşamı sona ereceği bildirildi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,