Öne Çıkanlar eğitim tarım aa chicago borsası sağanak yağış

Bu haber kez okundu.

Sera ve sulama sistemini incelemek için Yunanistan'a çalışma ziyareti
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Köye Hizmet Şube Müdürlüğü, Kocaeli İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Kandıra Belediyesi ve Arıklar Sulama Birliği ortaklığıyla kazanılan 'Kocaeli’de Tarımsal Sulama Yöntemlerinin Modernizasyonu' adlı Avrupa Birliği projesi kapsamında proje temsilcileri Yunanistan’a gitti.
    Proje temsilcileri, tarımda uygulanan damla sulama yöntemleri hakkında bilgi edinmek ve farklı uygulamalarla ilgili gözlem yapmak amacıyla projenin yabancı ortağı olan Tarım Akademisyenleri Birliği’nin (Enosi Geoponon Meletiton Ellados-Symvoyloi Epixeirhseon) davetiyle Yunanistan’ın Amaliada kasabasına gitti. Ziyarette gerçekleştirilen toplantılarda; proje ile ilgili sunumlar yapılırken, proje ortakları ile gerçekleştirilen ve gerçekleştirilecek olan faaliyetler üzerinde fikir alışverişi yapıldı.
    Yunanistan’a yapılan çalışma ziyaretinde seralar ziyaret edildi. Modern seraların kurulumu, sulama sistemleri ve topraksız ürün yetiştirme ile ilgili bilgiler alındı. Orada gerçekleştirilen uygulamaların Türkiye’deki uygulanabilirliği hakkında görüşmeler yapıldı.

    KANDIRA’DA DAMLAMA SULAMA YÖNTEMİ GELİŞTİRİLECEK
    Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan projenin amacı, Avrupa’da damla sulama konusunda yeniliklerin araştırılarak, geleneksel tarım üretim yapısının modernleşmesine katkı sağlamak. Proje kapsamında, Kandıra’da AB standartlarında bir yerel yönetim uygulaması dönüşümü sağlanacak. 18 ay sürecek bu proje ile birlikte Kandıra İlçesi Arıklar Gölet’inden su alan 14 köy ve 3 mahallede, ‘Damla Sulama’ yönteminin yaygınlaştırılması yolu ile tarla bitkileri yetiştiriciliğinden, bahçe bitkileri (meyve ve sebze) yetiştiriciliğine geçilmesi sağlanacak.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı