Öne Çıkanlar jakaranda fidanı meyve ağacı budama hünnap meyvesi badem fidanı kredi borçları

Bu haber kez okundu.

Susuz’da 24 aileye 48 adet gebe düve dağıtıldı
Kars’ın Susuz ilçesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından, hayvancılık yapabilmek için yeterli kaynağa sahip olmayan vatandaşlara 48 adet üç aylık gebe düve dağıtıldı. AK Parti milletvekilleri Ahmet Arslan ve Yunus Kılıç ile Susuz Kaymakamı Vedat Yılmaz'ın katıldığı teslim töreninde, Cumhuriyet mahallesi ve Aksu köyünde oturan 24 aileye, montofon ırkı gebe düveler verildi.

Düvelerin yöre halkının gelir ve geçim seviyesini farkedilir şekilde değiştireceğini belirten Kaymakam Yılmaz, "SYDV´nin de destekleriyle kurulan kooperatif sayesinde 24 vatandaşımız düvelerine kavuştu. Düvelerin ödemesi, ilk iki yıldan sonra faizsiz ve 6 yılda 6 eşit taksitle yapılacaktır. Gebe olmaları sebebiyle ileriki günlerde aileler için daha da sevindirici olacaktır." dedi. Arslan ve Kılıç ise bölge milletvekilleri olarak hükümetten böyle projeler için kaynak sağlamaya devam edeceklerini kaydetti. Program sonunda çekilen kuralarla vatandaşlara düveleri teslim edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı