Öne Çıkanlar tarım ve orman bakanlığı tarım palmiye ağacı ayçiçeği zararlıları kredi borçları

Bu haber kez okundu.

TARIM ALANLARINA FABRİKA KURULMASINA SANAYİCİLERDEN TEPKİ
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Organize Sanayi Bölgesi (BTSO OSB) üyeleri iftar yemeğinde bir araya geldi. Programda konuşan OSBÜK Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Özdemir, "Tarım arazileri insanlık tarihinden de eski. Bu varlıkları sonraki nesillere sağlıklı aktarmamız lazım, OSB'lerin kurulması için birçok kuruluştan onay alınması gerek. Bunun yanında arazilerle ilgili olarak toprağın kalitesi, meteorolojik durumu, yer altı su yapısı, hava şartları gibi çeşitli faktörlerin ele alınması gerek. Daha sonra araziler sanayiye tahsis ediliyor. Türkiye'nin ciddi problemlerinden birisinin yatırım yeri sıkıntısıdır. Buna rağmen maalesef çay boyu, su boyu, yol boyuna sanayi tesisi kuruluyor. Tarım arazileri insanlık tarihinden de eski. Bu varlıkları sonraki nesillere sağlıklı aktarmamız lazım. Tarım arazilerini, verimli toprakları korumamız lazım. Allah bu toprakları bize emanet etmiş. Yol boyu, çay boyuna çevreyi kirletmeye müsaade etmemiz lazım" diye konuştu.

Programda konuşan OSBÜK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İlhan Parseker ise Türkiye'nin dünyanın en büyük 10 ekonomisine girme hedefinin bulunduğuna işaret ederek, orta ve ileri teknolojik üretim ile Avrasya'nın üretim merkezi hedefi konulması ile bunun sağlanabileceğini kaydetti. Türkiye'nin 2023 hedeflerinin gerçekleşmesi için OSB'lerin önünün açılması gerektiğini vurgulayan Parseker, "Elbirliği ile OSB'lere fayda sağlamanın yollarını aramalıyız" dedi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı