Öne Çıkanlar çit mazı yetiştiriciliği teknoloji gelin duvağı fidanı hatay tarım fuarı çit mazı fidanı dikimi

Bu haber kez okundu.

Tarım Bakanı depremzedenin ödülünü telefonla bildirdi
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın düzenlediği 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın ödül töreni gerçekleştirildi. Törende birinci ve üçüncü olanlar depremin vurduğu Van’dan çıktı.

Van’dan yarışmaya katılan ve Van’da yaşayan Ahmet Fatih Sönmez’e birincilik ödülünü Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, telefonla bildirdi. AnkaMall Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül töreninde depremzede Sönmez’e telefonla bağlanan Bakan Eker, birinci olan yarışmacıyı tebrik ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Sönmez ise Van’daki depremden etkilendiklerini belirterek, Bakan Eker’e teşekkür etti. Yarışmanın bir diğer kazananı ise üçüncülük alan Van’dan Semih Soycan oldu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, ödül töreninde yaptığı konuşmada, Van’da yaşanan depremden duydukları üzüntüyü dile getirdi. Van’da yaşanan depremde devletin tüm kurumları ile sivil toplum kuruluşlarının enkaz altında kalanlara sağ ulaşmaya çalıştığını belirterek, diğer vatandaşların da hayata tutunmaları için tüm hizmetlerin götürüldüğünü kaydetti. Hayatın devam ettiğini ifade eden Eker, geri kalanların yaşamını sürdürmeleri için çabaların sürdüğünü vurguladı. Bakan Eker, düzenlenen fotoğraf yarışmasıyla tarıma olan ilginin artmasını amaçladıklarını dile getirerek, tarımı sadece üretim faaliyetlerinden ibaret görmediklerini söyledi. Tarımın bir hayat tarzı olduğuna değinen Bakan Eker, tarımın sanatla geleceğe taşınmasını önemsediklerini vurguladı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı’nın Denizbank sponsorluğunda düzenlediği 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda sonuçlar Bakan Mehdi Eker’in katılımıyla gerçekleştirildi. 477 katılımcının gönderdiği 2 bin 61 eser arasında dereceye girenler belli oldu. Jüri üyeliklerini Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanı Recep Tezgel, fotoğraf devlet sanatçısı Ozan Sağdıç, uluslararası savaş fotoğrafçısı ve belgesel yapımcısı Coşkun Aral, Hacettepe Üniversitesi öğretim üyesi Mehmet Arslan Güven, Denizbank Kültür ve Sanat Danışmanı Perihan Yücel, Hacettepe Üniversitesi öğretim görevlilerinden Serhat Kaymas ile Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı Eğitim ve Yayım Çalışma Grubu Başkanı Ali Metin’in yaptığı ödül töreninde genel, çiftçi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı çalışanları, öğrenci ve Denizbank çalışanları olmak üzere 5 ayrı kategoride derece alanlar belirlendi.

Bakan Eker ve protokol üyeleri serginin açılışını yaparak, sergi alanını gezdi. Eserler, 1 Kasım’a kadar AnkaMall Alışveriş Merkezi’nde sergilenecek. Bakan Eker, ödül töreninde jüri üyelerine teşekkür plaketi takdim etti. Ödül almaya hak kazananlara teşekkür belgesi ve para ödülleri Bakan Eker tarafından verildi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,