Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi çiftçi kapanış fiyatı hayvancılık ağaç budaması

Bu haber kez okundu.

Tarım Bakanlığı Lisansüstü İçin 200 Personelini Yurt Dışına Gönderecek
İSTANBUL (ANKA) -Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı lisansüstü öğrenim görmek üzere 200 personelini yurt dışına gönderecek. Yurt dışına ziraat mühendisi, veteriner hekim, gıda mühendisi, su ürünleri mühendisi, genetik mühendisi, kimya mühendisi ve biyolog olmak üzere 7 branşta personel gidecek.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü’ne (TAGEM) bağlı Araştırma Kurumlarında istihdam edilmek üzere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yurt dışına resmi-burslu statüde lisansüstü öğrenim görmek üzere öğrenci gönderilecek. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Türkiye tarımının gelişmesi için tarım alanına giren tüm konularda çalışmalar yürütmüş ve tarım sektörünün gelişmesine büyük katkı sağlamış olan TAGEM, uzman personel ihtiyacını gidermek için yurt içi ve yurt dışında pek çok eğitim imkanları sağladı. Uzman personel sayısını arttırmak ve ihtiyacını gidermek amacıyla bağlı araştırma kuruluşlarında istihdam etmek üzere 200 kişi 2012 yılı içerisinde lisansüstü eğitim almak üzere yurt dışına gönderecek. Yurt dışına ziraat mühendisi, veteriner hekim, gıda mühendisi, su ürünleri mühendisi, genetik mühendisi, kimya mühendisi ve biyolog olmak üzere 7 branşta eleman gönderilecek.

-BAŞVURU VE KONTENJANLARA YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ ÖSYM TARAFINDAN YAPILACAK-

Yurt dışına gönderilecek adayların seçimi ile ilgili başvuru ve kontenjanlara yerleştirme işlemleri Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yapılacak. Adaylar, tercihlerini 16-23 Temmuz 2012 tarihleri arasında ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile yapacak. 2012-YLSY Kılavuzu, ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden 16 Temmuz 2012 tarihinden itibaren yayımlandı.
Adaylarda aranacak şartlar şöyle:
“-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
-En az dört yıllık fakülte veya yüksek lisans mezunu olmak.
-2009-ALES Sonbahar, 2010-ALES İlkbahar, 2010-ALES Sonbahar, 2011-ALES İlkbahar, 2011-ALES Sonbahar veya 2012-ALES İlkbahar Dönemi puanı, tercih edebileceği programın aday kabul ettiği puan türünden en az 70 almış olmak.
-Doğum tarihi: Bayanlar için 1984 ve daha sonraki yıllarda, Erkek adaylar için 1986 ve daha sonraki yıllarda doğmuş olmak.
-Yükseköğrenimi sırasında kınama cezasından daha ağır bir disiplin cezası almamış olmak.
-Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak.
-Sağlık durumu yurt dışında öğrenim görmeye elverişli olmak.
-Lisans veya yüksek lisans öğrenimi ile ilgili genel akademik not ortalaması 4 üzerinden 2.75, 10 üzerinden 7, 100 üzerinden 70 veya daha yukarı olmak.
-Yüksek Lisans akademik not ortalamasıyla doktora öğrenimine başvuracak adaylar için mezun olduğu lisans alanında yüksek lisans yapmış olmak.
-Adayların, yerleştirme işlemine alınabilmeleri için, yerleştirme ücretini ilgili banka şubesine yatırmış, tercih işlemlerini elektronik ortamda yapmış olmaları gerekecek.
-Halen çalışanlar, bu programa yerleştirildikleri takdirde memuriyetten istifa etmeleri gerekecek.”
(ANKA)
(HGS/ORH)


ANKA Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı