Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi fakıbaba Gıda hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

Tarım Bakanlığı, sosyal tesislerini bin 50 depremzedeye açtı
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, sosyal tesislerini Vanlı depremzedelere açtı. Bakanlık bünyesindeki sosyal tesislerde 1050 depremzede misafir edilecek, yemek ve ısınma gibi temel ihtiyaçlar karşılanacak. Ayrıca, 225 depremzede çocuğa da mesleki eğitim verilecek.

Van’da meydana gelen depremlerden etkilenen ve barınma sorunu olan vatandaşlarımızın bir bölümü, bakanlık bünyesindeki sosyal tesislerde ağırlanacak. Bakanlığa bağlı çeşitli illerdeki sosyal tesislerde toplam 1050 depremzedenin geçici olarak misafir edilmesi planlandı.

Depremzedelerin sosyal tesislere yerleştirilmelerine de başlandı. Antalya, Bursa, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Malatya ve Şanlıurfa’da bulunan tesislere şuana kadar 172 depremzede yerleştirilmiş durumda.

Diğer illerdeki misafirhane ve kamp gibi sosyal tesislerde de hazırlıklar tamamlandı ve depremzedelerin gelmesi bekleniyor. Bakanlık bünyesindeki sosyal tesislerde toplam 1050 depremzede geçici olarak konaklayabilecek. Tesislerde yemek ve ısınma gibi temel ihtiyaçlar da karşılanacak.

DEPREMZEDE ÇOCUKLARA MESLEKİ EĞİTİM

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı öte yandan, depremzede çocuklara meslek sahibi olmaları için eğitim de verecek. Bakanlık ek kontenjanla Kastamonu, Sivas, Silifke, Bilecik, Düzce ve Elazığ’da bulunan El Sanatları Eğitim Merkezlerinde, 14-22 yaş arası 225 depremzede çocuğa eğitim verecek.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı