Öne Çıkanlar ilaçlama uyarısı can erik

Bu haber kez okundu.

Tarım danışmaları, danışmanlığın öneminin bilinmediğini ileri sürüyor
İZMİR (CİHAN)- Ziraat Mühendisleri Odası(ZMO) İzmir Şubesi tarafından Tarım sektörüne bilgi aktaran danışmanları, Ege İhracatçı Birlikleri Konferans Salonundaki çalıştayda problemleri ve çözüm önerileri ortaya konuldu.

İzmir’e 15 ilden gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yetkilileri ve Oda şube başkanları ile fiilen tarım danışmanlığı yapanlar katıldı. TZMO İzmir Şubesince düzelenen çalıştayda konuşan ZMO İzmir Şube Başkanı Ferdan Çiftçi, "Tarım danışmalığı problemleri konusu tartışılırken devletin verdiği 500 lira ön plana geçmesin." dedi.

Çiftçi, yaptığı konuşmada Tarım danışmanlarınnı çok önemli bir rol oynadığının bunun önemi için bu çalıştayı gerçekleştirdiklerini söyledi. Çalıştayda Tarım danışmanlarının sayılarının yetersizliği, reçete yazacak sertifikalıların çok az olduğu en önemlisinin ise arz talep meselesi olarak çiftçilerin Tarım danışmalarının önemini bilemediği ileri sürüldü. Günboyu süren çalıştay sonunda birde sonuç bildirgesi ve Bakanlık yetkililerine de bir rapor verileceği öğrenildi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,