Öne Çıkanlar makam aracı fındık fiyatları arttı can erik hasadı abelya ağacı fidanı tarım fuarları

Bu haber kez okundu.

'Tarım Girdileri' sergisi Kınık'ta açıldı

ANTALYA (CİHAN) - Ziraat Ajans Genel Müdür Yardımcısı Erdem Güner, organize ettikleri TARSER'in amacının üretici firmalar ile çiftçiyi böyle küçük sergiler ile bir araya getirerek, daha bilinçli ve kaliteli üretim yapılmasını sağlamak olduğunu söyledi. Güner, TARSER'in 15- 19 firma ile sınırlı tutularak yapılan bir çiftçi eğitim yayım projesi olduğunu kaydetti.

Ziraat Odası Başkanı Ramazan Süel, bu tür faaliyetlerin fuarlara dönüşmesini isteyerek, "Bu bölge Antalya'ya uzak olsa da potansiyeli yüksek olan bir bölge. Buralarda tarım fuarının yapılmasını arzu ediyoruz." dedi.
 
Bu bölgede kendi piyasalarını oluşturamamaktan, fiyatları Kumluca'nın belirlemesinden yakınan Kınık Belediye Başkanı Ali Bekik ise şöyle konuştu: "Bu tür faaliyetleri destekliyoruz ve yardımcı oluyoruz. Bizim buralarda çiftçimiz bilgiye aç, bekliyor."

Kaş Kaymakamı Selami Kaplankaya, ilçenin bu bölgesindeki beldelerin geçimlerini tarımcılık yaparak kazandığını hatırlatarak, şunları dile getirdi: "Bu nedenle yaptıkları işin en iyisini yapmaları için bu tür organizasyonları destekliyoruz. Bu tür organizasyonlar ile çiftçimiz bilinçleniyor, yeni çıkan ürünlerden ve teknolojiden haberdar oluyor ve sonuçta ürettiği ürün daha kaliteli oluyor."

İki gün açık kalacak sergi için Ziraat Ajans Yetkilisi Erdem Güner, Kınık'ta açılan sergi ile bin 500 çiftçiye ulaşmayı hedeflediklerini belirterek, katkılarından dolayı Kınık Belediyesi'ne teşekkür etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,