Öne Çıkanlar tarım ve orman bakanlığı tarım bakan yardımcısı akif özkaldı palmiye ağacı ayçiçeği zararlıları

Bu haber kez okundu.

Tarım Kredi, ilk Köy Pazarı’nı Trabzon’da açtı
 Trabzon’un Uzunkum mevkisinde açılan market ile ilgili bilgi veren Trabzon Bölge Müdürü Kurt, “Şuan marketimizde kooperatiflerimizin üretim yaptıkları markalar yer alıyor. Yakın zamanda kooperatiflerimiz ‘Tarım Kredi’ markası ile üretecek. Böylece birlik sağlanmış olacak. Market gibi hizmet veren köy pazarlarının sayısı arttıkça vatandaş, doğal ürünlere daha kolay ulaşacak.” şeklinde konuştu.

Köy Pazarı’nın açılışına katılan Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık da kırsalda köylülerin ürettiği ürünlerin şehirde satışa sunulacağı bir müessesenin açılışını yaptıklarını söyledi. Vali Kızılcık, Trabzon’u ziyaret edenlerin tattıkları peynir, tereyağı gibi doğal ürünleri satın alabilecekleri bir adresin şehirde hizmete girmesinden memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Köy Pazarı’nda, köylüden alınıp satışa sunulan ürünler arasında şunlar yer alıyor: "Yusufeli’nin cevizi, Akçaabat’ın mısır unu, Refahiye’nin balı, Kelkit ve Şiran’ın fasulyesi, Tarım Kredi’nin Çay Filizi markalı çayı, farklı il ve ilçelerdeki kooperatiflerin ürettiği salça, peynir, tereyağı, nar ekşisi, tarhana ve temizlik maddeleri."

Vali Kızılcık, açılış kurdelesinin kestikten sonra marketi gezdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı