Öne Çıkanlar Gıda çiftçi Adilcevaz manisa biber yarışması

Bu haber kez okundu.

Tarım Meslek Lisesi'ne Ait Araziler Hakkında Suç Duyurusu
Bursa Adalet Sarayı'na gelen Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Doç. Dr. Ertuğrul Aksoy, Doğayı ve Çevreyi Koruma Derneği (DOĞADER) Bursa Şubesi Başkanı Murat Demir ve Ziraat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Sarıbal, Bursa Tarım Meslek Lisesi arazilerinin 50 dekarlık alanında geçen sene Ağustos'ta başlatılan ve amacı anlaşılamayan kazı çalışmaları hakkında Büyükşehir Belediyesi ile Osmangazi Belediyesi hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını belirttiler.
Adliye önünde heyet adına açıklamada bulunan Aksoy, Ağustos 2011'de kazı çalışmalarının başladığı alanda basın açıklaması düzenlediklerini vurgulayarak,
"O tarihten şu ana kadar Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı'ndan edindiğimiz bilgiye göre 50 dekarlık bölümün bir kısmında sentetik çim saha yapılacakmış. Geriye kalan bölümdeki çalışmaların ne olduğu ise hala belirsizliğini koruyor" dedi.
Kanunlara ve planlara aykırı çalışmaların tüm uyarılara rağmen sürdürülmesi nedeniyle başta Büyükşehir ve Osmangazi belediyeleri olmak üzere sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını dile getiren Aksoy, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Türkiye Mühendiseler ve Mimarlar Odası Birliği'ne bağlı meslek odaları ve tüm demokratik kitle örgütleri adına, Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi ve DOĞADER olarak Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin hukuka aykırı çalışmalarını kamuoyunun ve yargının dikkatine sunuyoruz. Büyükşehir Belediyesi'nden toprağımızdan, ağaçlarımızdan elini çekmesini ve hukuka uygun olmayan bu çalışmayı durdurmasını talep ediyoruz."
Konuşmalarının ardından Ertuğrul Aksoy, Murat Demir ve Orhan Sarıbal, sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundu.
-Bursa Büyükşehir Belediyesi-
Konuyla ilgili Büyükşehir Belediyesi'nden basın kuruluşlarına gönderilen açıklamada şunlar belirtildi:
"Bölgede, Hürriyet Adalet Spor Tesisleri çalışması başlamıştır. İlgili kurum ve kuruluşların kararı ve izniyle yapılan çalışma, Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü protokolüyle daha önce kentteki 25 civarındaki okula yapıldığı gibi, bu kez de Ziraat Mektebi'ne spor tesisi kazandıracak bir çalışmadır. Gerekli izinler alınmıştır ve bu okula yapılan bir tesistir.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı