Öne Çıkanlar hünnap meyvesi tarımsal destekleme şap aşısı lavanta yetiştiricilliği tarım fuarları

Bu haber kez okundu.

Tarım ve gıda sektörü Türkiye’de masaya yatırılacak
ANTALYA (TH)- Ekonomi İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) raporuna göre dünyanın 7’nci büyük tarım üreticisi olan Türkiye, uluslararası bir organizasyona daha ev sahipliği yapacak. ODTÜ ve Tarım Federasyonunca 15-19 Şubat 2012 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek 1. Uluslararası Tarım ve Gıda Kongresi’ne 65 ülkeden 3000’in üzerinde katılım bekleniyor.

Antalya Belek’te gerçekleşecek olan kongre, tarım ve gıda alanında faaliyet gösteren şirket yöneticileri, akademisyen, bürokrat, perakendeci, imalatçı, iş adamı, tüketici önderleri, zincir restoran ve otel sahipleri, üretici birlikleri ve tarımsal kooperatif üyelerinin de içerisinde yer aldığı sektörün tüm paydaşlarını bir araya getirecek. Kongrede, aynı zamanda geçtiğimiz 200 yılda Anadolu’nun tarım ve gıda üretim teknolojilerinde dünyaya yaptığı katıkları ile gelecekte yapabileceği katkılar değerlendirilecek.

İŞ BAĞLANTI FIRSATI

5 gün sürmesi planlanan kongrede, sempozyum, panel, çalıştay, ikili ve çoklu görüşmeler, toplantılar düzenlenecek. Bu sayede tarım ve gıda sektöründeki tüm faktörlerin arada bir başka faktör olmadan direk temas kurması sağlanacak. Katılımcılara ve ziyaretçilere sektördeki mikro ve makro tabloyu değerlendirme imkanı verilecek. Kongre aynı zamanda katılımcılara yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası fırsatları sunacak.

MUKAYESE FIRSATI

Türk tarım ve gıda sektöründe çalışan insanların vizyonunu genişletmesi öngörülen kongre ile yeni teknolojileri görme, inceleme ve mukayese etme imkanı bulacak olan katılımcılar, ithalat, ihracat ve istihdamda farklı bakış açılarını görme fırsatı elde edecek.

İHRACAT ARTIŞI HEDEFLENİYOR

Kongrenin organizatörlerinden olan Tarım Federasyonu Başkanı Hakan Yüksel, kongrede 65 ülkeden katılımcının bulunmasını hedeflediklerini, şimdiye kadar 40’a yakın ülkenin katılımını garanti altına aldıklarını söyledi. Yüksel, sektörün sorunları giderildiği taktirde Türkiye’nin tarımsal ürünlerdeki ihracat oranlarının artmaması için hiçbir neden olmadığını kaydetti.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,