Öne Çıkanlar mikado kayısı muğlada yağmur ayçiçeği ilaç zehirlenmesi chicago borsası

Bu haber kez okundu.

Tereyağı Kültür ve Sanat Festivali başladı
Osmanlı Salnameleri’nde övgü ile bahsedilen Tonya tereyağı adına bu yıl 12.'si düzenlenen Tonya Tereyağı Kültür ve Sanat Festivali renkli görüntülerle başladı.

Trabzon'un Tonya ilçesindeki festival, hükümet konağının önündeki Atatürk anıtına festival çelengi konulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından festival yürüyüşü gerçekleştirildi. Kürtün Caddesi'nde başlayan yürüyüş, Cumhuriyet Meydanı Süt Çeşmesi etrafında kurulan horon halkasıyla devam etti. Davul zurna eşliğinde horon halkasına katılan vatandaşlar, sağanak yağmurun başlamasıyla horona son verdi.

Tonya Belediye Başkanı Ahmet Kurt, burada yaptığı konuşmada, “Kendine has rengi, kokusu ve lezzeti ile Osmanlı Salnameleri'nde övülen katkısız Tonya tereyağını; markalaşmış folkloru ve doğa harikası yaylaları ile öne çıkan ilçeyi tanıtmak, kültüre ve sanata güç katmak, sevgiyi ve barışı pekiştirmek amacıyla organize edilen Tonya Tereyağı Kültür ve Sanat Festivalimiz amacına ulaşacaktır.” dedi.

        Akşam festival alanında Yayla kızı Özlem, Aydın Güner, Gülveren, Adnan Yılmaz, Onay Şahin ve Davul –Zurna gurubu Sinan, Ali Kemal Aktaş, Halk Oyunları gösterisi İzmir Zeybek ekibi sahne aldı.

    Festivalin ikinci günü ise saat 14.00'da yarışmalarla başlayacak. En iyi tereyağı yarışması, en iyi püskül yarışması, yayık yayma yarışması, en çok süt veren çiftçinin ödüllendirilmesi, yarışmaları yapılarak dereceye girenlere ödülleri verilecek. Saat 18.00’de festival alanında Hami Çakıcı, Neşat Aydın, Gizem Kara, Yavuz Tonyalı, Özlem Özdil sahne alacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı